چهارشنبه 29 خرداد 1398  
 
Wednesday, June 19, 2019  
 
الأربعاء, شوال 16, 1440  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

گفت و گو
گفت و گو
1397/7/16 دوشنبه
پیامدهای ساخت جاده ابریشم در بازار مس چین
بی اچ پی پش بینی می کند که بعد از ساخت جاده ابریشم چین ، تقاضای مس از چین افزایش یابد.

،توسعه ی برون مرزی چین نصف جمعیت دنیا را خواهد گرفت و در حال افزایش مصرف مس تا 1.6 میلیون تن در سال یا به عبارتی تقریبا 7 درصد از تقاضای مس دنیا برای چین است.

BHP تحقیقاتی انجام داده است که تاثیر ساخت راه ابریشم را بر تقاضای کالاها و بر اساس آخرین آمار داده شده نشان می دهد

طبق اعلام این گزارش برنامه گسترش چین در خارج از کشور باعث ارتباط با ۱۱۵ شهری در سراسر اوراسیا بخش‌هایی از آفریقا آمریکای لاتین و اقیانوسیه میشود و به طور کلی با 68 کشور یا مناطقی از کشورها ارتباط برقرار می کند.

در آخرین آنالیز خود بر روی BRI (راه ابریشم) ، تخمین زده شد که BRI یک سوم اقتصاد جهانی شامل میشود و تا سال 2023 بالغ بر 1.3 تریلیون دلار هزینه خواهد داشت.

Binns ، معاون رئیس جمهور بازار معدن BHP به خبرگزاری رویترز گفت: اگر ما در زمان ساخت این جاده بیشتر از 1.6 میلیون تن مس پالایش شده مورد نیازمان بشود قطعا محافظه کارانه عمل خواهیم کرد.

بیش از 7درصد تقاضای مس از 100 نیروگاه تولید برق است که معمولا بزرگترین منبع مصرف مس نیستند که بازهم مصرف مس در هر منطقه ای متفاوت است.

چنین سرمایه گذاری ای در جاده راه ابریشم می تواند به افزایش تقاضای بخش های دیگر منجر شود ، به گفته ی BHP ” افزایش رقابت بین المللی تولید در این مناطق ممکن است باعث افزایش قابل توجهی در تقاضای آینده از بخش های فشرده مس مانند خودرو، دوام مصرفی و ماشین آلات شود”.

Binns گفت: ” یکی از تاثیرهای ساخت این جاده میتواند بر تجارت بین چین و آمریکا باشد که باعث افزایش تنش بین آنها در کوتاه مدت میشود ، و امید است که در بلند مدت به یک تعادل پایدار برسند.

چین میخواهد زمانی که تقاضای مس افزایش پیدا کرد یکی از بزرگترین ذینفع ها باشد اما طبق تحقیقات BHP چین میتواند باعث افزایش ظرفیت تولیدی خود شود و عرضه مس را افزایش دهد.

گفته شده است که اصلی ترین موادی که تجارت آنها گسترش پیدا خواهد کرد نفت و مس است و همینطور چین در ماه سپتامبر ۶.۱درصد سهام معدن طلای SolGold را خرید تا بتواند به پروژه های طلا و مس اکوادور دسترسی پیدا کند.

BHP که بزرگترین معادن مس Escondida در شیلی را در اختیار دارد ، در گزارش سال 2018 خود گفت: ” 28 درصد از درآمد پایه خود را قبل از بهره، مالیات و استهلاک از مس ، مشتق شده است”.

رتبه بندی شرکت های معادن مس چین سال به سال متفاوت است ، اما در آخرین رتبه خود سومین شرکتبزرگ معدن مس دنیا بعد از شیلی و آمریکا است.


 
امتیاز دهی