سه‌شنبه 20 آذر 1397  
 
Tuesday, December 11, 2018  
 
الثلاثاء, ربيع الثاني 04, 1440  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

1397/9/13 سه‌شنبه
ملارحمان تاکید کرد: تمرکز بر طرح های اولویت دار ایمیدرو
سرپرست هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تاکید کرد: این سازمان باید بر روی پروژه های اولویت دار و با نرخ بالای بازگشت سرمایه، تمرکز پیدا کند

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، جمشید ملارحمان در نخستین نشست با معاونان و مدیران سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با تاکید بر این امر اظهار داشت: در این مسیر و برای برون رفت از چالش تامین منابع، باید از ظرفیت ستاد اقتصاد مقاومتی بهره گرفت به این دلیل که مصوبات این ستاد حکم قانون را دارد.

وی در این نشست با تاکید بر نقش حیاتی بودجه 98 کشور در سازمان های توسعه ای، افزود: همکاری با کمیسیون های تخصصی مجلس و سایر نهادهای مرتبط در راستای هموارسازی رسالت توسعه ای سازمان، می تواند گره گشای برخی از موانع فعلی و بروکراسی حاکم بر کشور باشد.

ملارحمان در همین حال با اشاره به ابلاغیه جدید مبنی بر خارج شدن شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو از شمول قانون رفع موانع تولید، گفت: این امر به معنای اعمال بروکراسی سنگین در مسیر توسعه است و شرکت ها را در انجام وظایف خود با محدودیت های بسیاری مواجه می کند.

وی در عین حال به تحولات اخیر و محدودیت های خارجی اشاره و خاطر نشان کرد: نقشه راه معدن و صنایع معدنی، سندی بالادستی در توسعه این حوزه است اما باید در شرایط فعلی تحریم، برخی موارد آن بازنگری شود تا شرایط مناسب تری برای توسعه این بخش فراهم آوریم.

ملارحمان با بیان اینکه نیروی انسانی نقطه قوت اجرای رسالت سازمان است، گفت: سرمایه انسانی سازمان پایه و نیروی جلوبرنده مسیر تعالی و توسعه محسوب می شود.

سرپرست ایمیدرو ادامه داد:امروز در دوره گذار قرار داریم اما نکته این است که شتاب حرکت سازمان نه تنها کمتر نشود که با توجه به راهکارهای موجود، سرعت منطقی تری پیدا کند.

تنوع تامین منابع مالی

وی افزود: راه های متنوعی برای تامین منابع مالی طرح ها و اجرای زیربناها پیش رو داریم که برخی از آن ها تهاتر بدهی ها با طلب های ایمیدرو است و برخی دیگر شامل استفاده از منابع مالی صندوق توسعه ملی و همچنین کاهش طرح های تملک دارایی است.

اردشیر سعدمحمدی معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو نیز اظهار داشت: مهمترین بحث امروزه بودجه 98 کشور است که باید نکات مورد نظر سازمان را با هماهنگی دستگاه های مرتبط برطرف کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت های اعمال شده در تامین منابع مالی خارجی، باید نسبت به شروع پروژه های جدید به دلیل کمبود منابع مالی با احتیاط برخورد کرد و پس از مشخص شدن منابع آن، کار جدیدی اجرایی شود.

در این نشست مقرر شد برخی از مشکلات از جمله خارج شدن شرکت های سازمان از شمول قانون رفع موانع تولید و به تبع آن ایجاد بروکراسی سنگین در مسیر توسعه، با هماهنگی وزارت صنعت معدن و تجارت بندهای مربوط به سازمان های توسعه ای جدا شود و دوباره این شرکت ها از جمله شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی، ‌منطقه ویژه خلیج فارس، شرکت ملی فولاد ایران و ... مشمول قانون فوق شود.

بهرمندی از ظرفیت دانشگاه ها در دستور کار ایمیدرو

سرپرست هیات عامل ایمیدرو در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی (ایران متافو) از ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، جمشید ملارحمان در حاشیه این نمایشگاه از ابلاغیه وزارت صنعت٬ معدن و تجارت مبنی بر الزام فولادسازان به بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما خبر داد.

وی همچنین از تعامل ایمیدرو با دانشگاه ها خبر داد و افزود: فعالیت های توسعه ای در بخش اکتشاف و زیرساخت را در شمار برنامه ها قرار می دهیم و بی شک در این مسیر حذف تنگناها مورد توجه ما است.

این نمایشگاه در حوزه های فولاد، صنایع معدنی، فلزات غیر آهنی، ریخته گری، قالب سازی، ماشین کاری، آهنگری، نسوزها و غیره دایر شده است

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر