چهارشنبه 2 مهر 1399  
 
Wednesday, September 23, 2020  
 
الأربعاء, صفر 06, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

1398/9/18 دوشنبه
غریب پور سیاست های ایمیدرو برای زنجیره فولاد را تشریح کرد
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: سیاست این سازمان در زنجیره فولاد این است که شرکت های معدنی به دنبال رشد اکتشاف، افزایش ذخایر ماده معدنی و استخراج باشند و‌ شرکت های فولادی، افزایش سرمایه و رشد ارزش افزوده را پیگیری کنند

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، دکتر خداداد غریب پور که پس از بازدید از فولاد هرمزگان در منطقه ویژه خلیج فارس سخن می گفت، افزود: تولید محصول با ارزش افزوده بالا و زمینه سازی توسعه صنایع پایین دستی فولاد از جمله اقدامات اصلی شرکت هایی است که ایمیدرو‌ مدیریت مجامع سالانه آن ها را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه این سیاست در شرکت های معدنی تحت مدیریت ایمیدرو نیز اجرایی می شود، افزود: ظرفیت اکتشاف و استخراج در خدمت زنجیره فولاد قرار می گیرد. غریب پور تصریح کرد: امسال سرمایه فولاد مبارکه به 21 هزار میلیارد و فولاد هرمزگان ( با رشد 80 درصدی) به 2700 میلیارد تومان خواهد رسید.

وی تاکید کرد: فولاد مبارکه امسال حدود 16 هزار میلیارد تومان سود خواهد داشت.

حذف حرکت های هم عرض

دکتر غریب پور تاکید کرد: ایمیدرو به دنبال هم افزایی و در عین حال حذف حرکت های هم عرض و قراردادن فعالیت های این زنجیره در طول یکدیگر است. وی یادآور شد: امسال تولید فولاد به 28 میلیون تن می رسد و این امر لزوم توجه بیشتر به زنجیره و ایجاد تعادل را بیشتر کرده است.

منطقه خلیج فارس؛ 18 طرح در حال اجرا، 11 تقاضای سرمایه گذاری

رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین با اشاره به فراهم سازی امکانات برای توسعه صنایع مستقر در منطقه ویژه خلیج فارس گفت: در حال حاضر 17 کارخانه در این منطقه مشغول به کار هستند و 18 پروژه نیز در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه تعداد طرح ها، بیش از کارخانه های در حال کار هستند، ادامه داد: در حال حاضر 11 تقاضا برای سرمایه گذاری در منطقه خلیج فارس وجود دارد

 
امتیاز دهی