سه‌شنبه 13 خرداد 1399  
 
Tuesday, June 02, 2020  
 
الثلاثاء, شوال 10, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

1399/2/31 چهارشنبه
سمت و سوی بازار فولاد در جهان
بازار فولاد با توجه به افت شدید موجودی انبار فولادسازان چین طی هفته گذشته، امیدوار به افزایش قیمت ها برای خرید ماه جولای است

به گزارش کانال  کیوان جعفری طهرانی، ۹۰۰ هزار تن میلگرد در یک هفته گذشته از موجودی انبار چین کم شده در حالی که افزایش تولید ۷۳۰ هزار تن بود و همچنین ۲۰۰ هزار تن از موجودی کلاف گرم کاهش یافته در حالیکه ۱۳۰ هزار تن تولید افزوده شده است.

از طرفی کاهش تولید فولاد در برخی کشورهای شرق آسیا مانند ویتنام تقاضای صادراتی را نیز بهبود بخشیده است. هر چند فولادسازان چینی در شرایط فعلی واردات را بر صادرات ترجیح می دهند.

چینی ها در خواست خرید بیلت ۳۷۵ دلاری CFR از هند را دارند درحالی که پیشنهادات کنونی ۳۸۰ تا ۳۸۵ دلار CFR است اما خریداران بالاتر از ۳۷۵ دلار را نمی پذیرند.

بهای بیلت CIS پیرو بهبود تقاضا افزایش داشت و به ۳۵۲ دلار فوب دریای سیاه رسید. هر چند قیمت فعلی برای چینی ها جذاب نیست اما اوکراین و روسیه ۲۰ هزار تن به جنوب اروپا و ۱۰ هزار تن به شرق آفریقا در قیمت ۳۵۰ تا ۳۵۵ دلار فوب به فروش رساندند.

قراضه وارداتی به ترکیه نیز به ۲۴۹ دلار افزایش یافته هر چند که به علت فشار قیمت میلگرد صادراتی که کماکان کمتر از ۴۰۰ دلار فوب ترکیه و ۳۸۵ دلار فوب دریای سیاه معامله می شود، خریداران تقاضایی برای قراضه با قیمت های بیش از ۲۵۰ دلار را ندارند.

بازار میلگرد و مفتول CIS بسیار آرام و بدون معامله است. تنها چند محموله تحویل کامیونی به مرکز اروپا ارسال شده است و ۳۸۵ دلار فوب به جنوب اروپا صادر شد.

تقاضای بیلت GCC به دنبال قیمت های کمتر ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلاری فوب است. با این حال بازار اسلب CIS با افزایش ۱۰ دلاری به ۳۳۵ دلار فوب رسید و ۱۰۰ هزار تن به چین ۳۶۵ تا ۳۷۰ دلار CFR فروخته شد. هر چند اسلب برزیل نیز در ۳۶۵ تا ۳۷۵ دلار CFR توسط چینی ها خریداری شد.

قیمت ورق کلاف گرم صادراتی چین ۴۰۲ دلار فوب و ۴۲۰ دلار تحویل ویتنام بود.

ترکیه نیز اسلب را ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلار فوب خریداری نموده و HRC را ۳۹۰ دلار فوب به ایتالیا به فروش رساند که ۱۰ دلار افزایش هفتگی داشت. در ایتالیا مقاطع تخت فولادی ۴۴۰ تا ۴۶۰ یورو در تن معامله می شود

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر