سه‌شنبه 30 دي 1399  
 
Tuesday, January 19, 2021  
 
الثلاثاء, جمادى الثانية 06, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

1399/10/24 چهارشنبه
فولاد سفید دشت بازوی آهن اسفنجی کشور
فولادوتوسعه:دستیابی به ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن اسلب در فولاد سفیددشت به منظور کاهش واردات بی رویه فولاد و رسیدن به خودکفایی در این صنعت در دستور کار قرار دارد.

  به گزارش خبرنگارما؛ مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت، از اجرای طرح ۸۰۰ هزارتنی فولاد سفیددشت به منظور کاهش واردات بی رویه فولاد و رسیدن به خودکفایی در این صنعت خبر داد و گفت: ساخت واحد فولادسازی و ریخته گری با حدود ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی از مهم ترین و بزرگ ترین پروژه های جاری در شرکت است که با اجرایی شدن این پروژه سالانه به ۸۰۰ هزار تن ظرفیت تولید اسلب دست خواهیم یافت.

آقای ارباب زاده افزود: منطقه ای که فولاد سفیددشت در آن واقع شده استعداد مناسب برای توسعه و زمینه ایجاد پروژه های دیگری برای توسعه استان را دارد.

وی پیش بینی کرد که تا پایان فاز دو ظرفیت تولید در بخش احیای مستقیم به دو میلیون تن، ذوب و ریخته گری به دو میلیون تن، ورق به دو میلیون تن و انواع ورق پوشش دار به ۲/ ۱ میلیون تن برسد.

مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت گفت: هم اکنون یکی از دغدغه های اصلی مجموعه فولاد سفیددشت، مدیریت بهینه ضایعات تولید با در نظر گرفتن الزامات زیست محیطی است که راه اندازی واحد بریکت سازی (تبدیل نرمه و غبار حاصل از فرآیند تولید آهن اسفنجی به بریکت سرد قابل استفاده در کوره ذوب) علاوه بر تحقق این مهم، گامی اساسی در راستای ارزش آفرینی و افزایش بهره وری تولید خواهد بود.

اراباب زاده اضافه کرد: مهم ترین و بزرگ ترین پروژه در دست اجرای شرکت فولاد سفیددشت، پروژه ساخت واحد فولادسازی و ریخته گری است، از همین رو راه اندازی و تکمیل این طرح مهم ترین اولویت و برنامه شرکت در سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

او افزود: همچنین با برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم در اسرع وقت نسبت به اجرای فرآیند جذب نیروی انسانی مورد نیاز شرکت اقدام کنیم و از دیگر اهداف پیش روی فولاد سفیددشت، قطع کامل وابستگی به آب های سطحی و زیرزمینی برای تامین آب صنعتی مورد نیاز است که تکمیل پروژه های مرتبط با این موضوع از جمله طرح انتقال و تصفیه فاضلاب شهر بروجن در اولویت واحد های تکنولوژی توسعه و عملیات شرکت است.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر