دوشنبه 15 آذر 1400  
 
Monday, December 06, 2021  
 
الإثنين, جمادى الأولى 02, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

1400/8/1 شنبهدر جشنواره اینوماین ۳ مطرح شد :
جعفری : حمایت ایمیدرو از شکل گیری کسب وکار دانش بنیان مبتنی بر فناوری
رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد : در حال حاضر یکی از وظایف دولت به ویژه سازمان های توسعه ایی مثل ایمیدرو حمایت از شکل ‌گیری کسب و کار دانش بنیان نوظهور مبتنی بر فناوری است ؛ که بتوانند بیشترین نرخ رشد را به خود اختصاص داده و سهم بیشتری از بازار اقتصادی کشور را تصاحب کنند.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری در آیین افتتاح جشنواره و نمایشگاه ایده های ارزش آفرین(اینوماین ۳) افزود : امروز احساس نیاز برای گذر از اقتصاد منبع محور به اقتصاد دانش بنیان در تمامی جوامع بیش از پیش احساس می‌ شود و در این راستا باید زمینه تولید محصولات دانش‌ بنیان را از طریق شکل‌ گیری کسب و کار دانش بنیان کوچک و متوسط فراهم کرد تا از دایره رقابت جا نمانیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : ما بر این باوریم که سرمایه‌‌های اقتصادی کشورمان تنها محدود به منابع زیرزمینی مانند نفت و معادن نیست بلکه نیروی انسانی سرمایه اصلی به حساب می ‌آید؛ در واقع اصول بنیادی اقتصاد دانش ‌بنیان بر نیروی انسانی خلاق و متخصص استوار شده است.

جعفری افزود: بر این اساس، کشور ما با در اختیار داشتن جمعیت جوان و پتانسیل های بالا در زمینه‌های فناوری، چند سالی است که در این مسیر حرکت خود را آغاز کرده است و با وجود تحریم های ظالمانه، اقتصاد کشور در حال تغییر شکل از منبع ‌محوری به دانش ‌بنیانی است.

نگاهی به نتایج دو دوره قبل جشنواره و اطلاعات جشنواره اینوماین 3

رئیس هیات عامل ایمیدرو در خصوص دستاوردهای جشنواره اینوماین 1 و 2 گفت : در اینوماین یک، 113 ایده به جشنواره ارایه شد و در نهایت 10 ایده برتر انتخاب شد.

وی افزود : در اینوماین دو، 123 ایده به جشنواره ارایه شد که 2 ایده منتخب تجاری سازی شده است.

جعفری عنوان کرد : تعداد ایده های دریافتی اینوماین سه، 150 مورد است که از این تعداد 60 ایده پذیرفته شده است.

اقدامات ایمیدرو در حوزه ارتقاء نوآوری و حمایت از مولفه های مرتبط با آن

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به مهم ترین اقدامات این سازمان در حوزه ارتقا اکو سیستم نوآوری و حمایت از مولفه های مرتبط با آن، گفت: تاسیس موسسه پژوهشی و آموزشی دانشگاه تهران و ایمیدرو (یونیدرو)، تاسیس مرکز نوآوری و توسعه کسب و کارهای نوین در حوزه معدن و صنایع معدنی (ایمینو)، ایجاد مرکز هوشمندی و رصدخانه فناوری و نوآوری صنایع معدنی و اجرای پرو‌ژه‌های پژوهشی، کاربردی و تقاضا محور از جمله اقدامات ایمیدرو در این بخش است.

وی گفت : معدن و صنایع معدنی با سهم ۲۳ درصد ارزش بورس و ظرفیت های بالقوه شرکت های این حوزه، شرایط همکاری هم افزا با دانشگاه و مراکز علمی را دارا است.

جعفری افزود: امیدواریم با کمک و حمایت شرکت ها و مجموعه دانشگاهی در بخش معدن و صنایع معدنی بتوانیم نوآوری و ارایه ایده برای حل مسائل مرتبط با تولید را بیش از پیش شاهد باشیم.

کاهش ضایعات و کربن در بخش تولید

جعفری در بخش دیگری از سخنانش گفت : برنامه ریزی برای کسب دانش "کاهش ضایعات و کربن در بخش تولید" از طریق برگزاری جشنواره اینوماین مورد توجه است. امروز بحث کربن و ضایعات صفر در صنعت در شمار الزامات شرکت های جهانی قرار گرفته است.

وی گفت : به طور حتم استفاده از ظرفیت های علمی از مراحل اکتشاف، استخراج و در بخش نهایی(تولید محصول) ما را به ضایعات صفر نزدیک خواهد کرد.

برنامه تعریف ۱۲ میلیارد دلار طرح تا سال ۱۴۰۴

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد : ایمیدرو از آغاز به کار خود، ۲۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری با بخش خصوصی تعریف کرد و تا سال ۱۴۰۴ این رقم تا ۳۵ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

وی افزود : ایمیدرو در طول چند سال گذشته تلاش کرده تا در حوزه تنظیم و تسهیل گری و به ویژه بسترسازی برای بخش خصوصی اقدامات توسعه ای را عملیاتی کند.

جعفری عنوان کرد : در این راستا ۷.۶ میلیارد دلار از طرح ها توسط بخش خصوصی و با هدایت و حمایت ایمیدرو تعریف شد که ۲.۷ میلیارد دلار آن در سال گذشته افتتاح شد.

وی ادامه داد : اعتقاد داریم حضور بخش خصوصی باید در اجرا پررنگ شده و ایمیدرو عملکرد حمایتی و توسعه ای خود را دنبال کند.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر