چهارشنبه 5 تير 1398  
 
Wednesday, June 26, 2019  
 
الأربعاء, شوال 23, 1440  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1398/1/20 سه‌شنبهپس از ۱۱ سال چشم انتظاری؛
رونق تولید به کارخانه فولاد بافت رسید
فولادوتوسعه : مدیرعامل شرکت احیاء استیل فولاد شهرستان بافت گفت: پس ازیازده سال انتظارمردم شهرستان بافت در اولین ماه سال رونق تولید، شاهد راه اندازی و آغاز تولیدآهن اسفنجی در این شهرستان خواهند بود

 به گزارش خبرنگارفولادوتوسعه ؛حسن تقوی راد مدیرعامل شرکت احیاء استیل فولاد شهرستان بافت در گفتگویی گفت: تحریم ها سبب بروز چالش هایی در راه اندازی نرم افزار ها و تجهیزات اصلی پروژه شده بود که این چالش با همت مهندسان و متخصصان ایرانی پس از سال ها انتظار برطرف شد.

وی افزود: عملیات راه اندازی از زمان روشن شدن مشعل کارخانه در ۱۷ اسفند ماه گذشته آغاز شده بود که پس از طی مراحل مختلف، در نهایت تولید محصول در این کارخانه با متالیزاسیون 92% آغاز شد.

وی بیان داشت: با حضورمسئولین کشوری در فاصله زمانی ۵ تا ۱۵ اردیبهشت و همزمان با نیمه اول ماه شعبان این کارخانه  بطور رسمی افتتاح می شود.

تقوی راد تصریح کرد: این طرح که جزء هشت طرح فولاد ی کشور بود به علت مشکلاتی معطل مانده بود که با واگذاری به بخش خصوصی و با اقدامی جهادی و مدیریتی جهادگونه راه اندازی، احیاء و به مرحله تولید رسید.

وی بیان داشت:این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی، معادل یکصد میلیون یورو راه اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت احیاء استیل فولاد شهرستان بافت گفت: اکنون در کارخانه فولاد شهرستان بافت ۷۰۰ نفر مشغول به کارند که با راه اندازی رسمی بخش احیاء، ۲۸۰ نفر به طور مستقیم و ۷۰۰ نفر به طورغیر مستقیم مشغول به کار می شوند.

وی بیان داشت:ظرفیت تولید در فاز یک این کارخانه ۸۰۰ تن می باشد که معادل ۸۰ درصد از کل تولیدات این کارخانه می باشد.

کارخانه فولاد شهرستان بافت در فاز یک قرار است ۱ میلیون تن گندله در سال معادل ۵۰۰ هزار تریلی در هر سه دقیقه رفت و برگشت، تولید کند و برای ۵ هزار نفر به طور مستقیم ایجاد شغل کند

 
امتیاز دهی