دوشنبه 12 خرداد 1399  
 
Monday, June 01, 2020  
 
الإثنين, شوال 09, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1398/7/9 سه‌شنبه
انتظار داریم تولیدات فولاد کشور به ۲۸ میلیون تن برسد
معاون امور معدنی و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: با تامین مواد اولیه معدنی مورد نیاز، انتظار داریم تولیدات فولاد کشور به ۲۸ میلیون تن برسد که با پیگیری های لازم حتماً به این عدد خواهیم رسید.

  معاون امور معدنی و توسعه صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت در دیدار با اعضای شورای مرکزی و روسای سازمان نظام مهندسی معدن استانها اظهار داشت: اعتقاد دارم اختیارات وزارتخانه را تا جایی که منع قانونی و حاکمیتی نداشته باشد می توانیم به تشکل های بخش خصوصی از جمله همین نظام مهندسی معدن واگذار کنیم.

 جعفر سرقینی افزود: وزارت صمت از زمان تشکیل سازمان نظام مهندسی معدن تمام اختیاراتی که قابلیت تفویض داشته را در اختیار این سازمان قرار داده است.

وی ادامه داد: از جمله موارد تفویض شده دریافت حقوق دولتی، بررسی طرح ها و مواردی از این دست می باشد.

سرقینی تصریح کرد: این رویکرد به نوعی کمک حال وزارت صنعت، معدن و تجارت در انجام دقیق تر مسئولیت های حاکمیتی خود است و حتما مورد استقبال و حمایت جدی ماست.

معاون وزیر صمت تاکید کرد: باید به یک نتیجه واحد برسیم تا بتوانیم از توان بخش خصوصی برای پیشبرد اهداف عالیه نظام بهره ببریم در همین راستا شخص وزیر صمت تاکید ویژه ای در تفویض اختیارات به بخش خصوصی دارند و هیچ محدودیتی در این موضوع قائل نیستند.

سرقینی گفت: البته در چارچوب وظایف محوله به سازمان نظام مهندسی معدن انتظار داریم که این سازمان در رعایت پیوست های زیست محیطی و مواردی از این دست خود پیشتاز و راهبر باشد و به نوعی نظام مند تر از پیش عمل نماید تا هیچ گونه چالشی از این حوزه متوجه محیط زیست کشور نشود.

وی با اشاره به روند صعودی صادرات معدنی و صنایع معدنی کشور طی چند سال اخیر، اظهار داشت: صادرات مواد معدنی و صنایع معدنی ایران در سال ۹۷ بالغ بر ۸ میلیون تن بوده است که در مقایسه با سال ۹۱ که این رقم ۳ میلیون تن را نشان می دهد صعود قابل توجهی در صادرات این بخش داشته ایم.

معاون امور معدنی و صنایع معدنی وزارت صمت تاکید کرد: در راستای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع معدنی کشور به ویژه در بخش فولاد کنترل خام فروشی و کاهش صادرات، اعمال عوارض ۲۵ درصدی در این خصوص در دستور کار قرار گرفته است.

سرقینی اعلام کرد: با تامین مواد اولیه معدنی مورد نیاز، انتظار داریم تولیدات فولاد کشور به ۲۸ میلیون تن برسد که با پیگیری های لازم حتماً به این عدد خواهیم رسید

 
امتیاز دهی