پنجشنبه 25 مهر 1398  
 
Thursday, October 17, 2019  
 
الخميس, صفر 18, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1398/7/15 دوشنبه
وظیفه کمیته تخصصی فولاد چیست؟
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: وظیفه کمیته تخصصی فولاد این است که بر تصمیماتی که در بازار فولاد گرفته می شود نظارت می کند و هیچ تصمیمی بدون طرح در آن گرفته نمی شود

مجمع انجمن تولید کنندگان فولاد در تاریخ ۹ مهرماه سال جاری در هتل همای تهران با حضور تولیدکنندگان و مدیران حوزه فولاد کشور برگزار شد. در این مجمع علاوه بر ارائه گزارش سالانه و تصمیم گیری برای اقدامات بعدی مجمع، از بانک اطلاعاتی جامع فولاد ایران رونمایی شد.

در آغاز این مراسم رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن فولاد گزارش سالانه انجمن را ارائه داد که به مهم ترین و تأثیرگذارترین اقدامات انجمن در سال ۹۷ اختصاص داشت.

وی با تأکید بر اینکه مهم ترین اقدام انجمن در سال ۹۷ تنظیم بازار بوده است، گفت: انجمن در سال گذشته توانست با دستورالعمل های دستوری دولت مقابله کند و با اصلاح دستورالعمل ها در کمتر از دو ماه فولاد از تلاطم نجات یافت.

وی ادامه داد: در راستای همین مساله، کمیته تخصصی فولاد شکل گرفت که وظیفه آن این است که بر تصمیماتی که در بازار فولاد گرفته می شود نظارت می کند و هیچ تصمیمی بدون طرح در آن گرفته نمی شود.

خلیفه سلطانی اقدامات مهم دیگر انجمن را در سال ۹۷ که تأثیر زیادی بر سامان گرفتن وضعیت صنعت فولاد کشور داشته اند، اینگونه بیان کرد: اقدامات مهم دیگر انجمن شامل مواردی نظیر؛ اصلاح و تثبیت ارزش پایه صادراتی در سامانه گمرکی، پیگیری مجدانه وضعیت صادرات فولاد، فعال شدن انجمن در حوزه تنظیم بازار، الزام دستگاه های اجرایی به مشورت پذیری از تشکل ها، نهایی شدن پیش نویس استاندارد شمش و مشارکت در پایش اطلاعاتی طرح جامع فولاد هستند.

چرخ زنجیره فولاد با هم بچرخد

در ادامه این مراسم بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه زنجیره فولاد با هم دیده شود، گفت: پیگیری های انجمن فولاد باعث شدند از انجمن ها در تصمیمات استفاده شود و در اتاق دربسته و یک طرفه تصمیم گیری نشود.

وی با اشاره به اینکه سرکوب قیمت شمش به نفع هیچ کسی نیست، افزود: مشکلات قیمت گذاری و مسائل گمرکی با جدیت دنبال می شود.

سبحانی با تأکید بر اینکه جشنواره ملی فولاد به قضاوت همه مشارکت کنندگان بی نظیر بود، تصریح کرد: با توجه به تحریم ها لزوم بومی سازی احساس شد، که در جشنواره ملی فولاد به آن پرداخته شد

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر