سه‌شنبه 29 مهر 1399  
 
Tuesday, October 20, 2020  
 
الثلاثاء, ربيع الأول 03, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1399/6/5 چهارشنبهخداداد غریب پور در ارتباط زنده تصویری با رییس جمهور
افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه آهن اسفنجی بخش خصوصی/  ظرفیت تولید آهن اسفنجی کشور به ۳۶.۳ میلیون تن رسید
روز سه‌شنبه چهارم شهریور، کارخانه احیای مستقیم مجتمع فولاد اردکان ، به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده آهن اسفنجی بخش خصوصی در کشور ، با دستور رئیس جمهوری به‌صورت ویدئو کنفرانس و با حضور خداداد غریب‌پور ، رئیس هیات عامل ایمیدرو ، افتتاح شد.

افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه آهن اسفنجی بخش خصوصی/ ظرفیت تولید آهن اسفنجی کشور به ۳۶.۳ میلیون تن رسید

به گزارش  چیلان ، سه‌شنبه چهارم شهریور ، کارخانه احیای مستقیم مجتمع فولاد اردکان ، به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده آهن اسفنجی بخش خصوصی در کشور ، با دستور رئیس جمهوری به‌صورت ویدئو کنفرانس و با حضور خداداد غریب‌پور ، رئیس هیات عامل ایمیدرو ، افتتاح شد.

خداداد غریب‌پور در آیین افتتاح کارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد اردکان گفت :  امروز با افتتاح کارخانه احیای مستقیم اردکان ، ظرفیت تولید آهن اسفنجی در کشور به ۳۶.۳ میلیون تن رسید. خداداد غریب پور در هفته دهم پویش ملی “تولید ، تدوام امید” و در مراسم افتتاح بزرگترین کارخانه احیای مستقیم بخش خصوصی در اردکان یزد در ارتباط زنده تصویری با رییس جمهور ، اعلام کرد :  سال گذشته ۲۷.۹ میلیون تن آهن اسفنجی تولید شد که حاصل آن تولید ۲۷ میلیون تن فولاد خام بود.

صادرات ۱۲ میلیون تن فولاد در سال گذشته

مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت :  از این رقم ۱۲ میلیون تن فولاد به خارج کشور صادر شد.

وی افزود :  صادرات فولاد یکی از اقداماتی است که دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت جلوگیری از خام فروشی را برطرف می کند.

تدابیر ستاد مقابله با کرونا

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ارزش صادرات فولاد از ابتدای امسال را ۴ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت :  تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا تاثیر به سزایی در رشد تولید و صادرات داشته است که ضروری است از این تدابیر تقدیر شود.

رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد :  سال قبل میزان صادرات فولاد ۳۷ درصد و مس دو برابر رشد پیدا کرد.

وی درباره ویژگی های کارخانه فولاد اردکان گفت :  تکنولوژی تولید آهن اسفنجی این واحد میدرکس است که با سرمایه گذاری ۷۵ میلیون دلار و ۸۵۰ میلیارد تومان و توسط شرکت‌های داخلی راه اندازی شده است.

به گفته غریب پور ، اشتغال مستقیم این کارخانه ۵۰۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم آن ۲ هزار نفر است.

وی افزود :  خوشبختانه با رعایت پروتکل های بهداشتی ، موردی از ابتلا به کرونا در این کارخانه یافت نشده است.

تولید فولاد جهانی کاهشی ، ایران افزایشی

رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین درباره آمار انجمن جهانی فولاد گفت :  طبق گزارش جدید این موسسه ، در شرایطی که تولید جهانی فولاد در هفت ماه ۲۰۲۰ بیش از ۵ درصد کاهش یافته ایران رشد تولید ۱۰ درصدی را رقم زده است.

وی تأثیر اقدامات ستاد ملی مقابله با کرونا را ارزشمند دانست و تصریح کرد :  مجموعه اقداماتی که دولت در حوزه تولید انجام داده نه تنها به بی اثر شدن تحریم ها کمک کرده که سبب رشد صادرات معدن و صنایع معدنی شده که نتیجه تدابیر دولت و رییس جمهور است.

غریب پور افزود :  میزان رشد تولید در چهار ماه ابتدای امسال در بخش فولاد خام ۹ درصد ، آهن اسفنجی ۱۲ درصد و مس یک درصد بوده است.

وی تاکید کرد :  جهش تولید و صادرات دغدغه مقام معظم رهبری را نیز برطرف می کند.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر