سه‌شنبه 29 مهر 1399  
 
Tuesday, October 20, 2020  
 
الثلاثاء, ربيع الأول 03, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1399/6/12 چهارشنبه
عوامل موثر بر قیمت میلگرد
میلگرد فولادی یکی از پرمصرف‌ترین محصولات فولادی در صنعت ساختمان و پروژه های عمرانی است.

  در اینجا قصد داریم به اختصار اطلاعات کاربردی در مورد  انواع میلگرد ، کاربرد میلگرد ، کارخانجات تولیدی میلگرد ، عوامل موثر بر قیمت میلگرد را در اختیار شما قرار دهیم  و همچنین شرکت‌های معتبری را  برای خرید مطمئن  و آسان  انواع آهن آلات با قیمت مناسب به شما معرفی نماییم.

میلگرد در ایران ، بر اساس استاندارد ۳۱۳۲ تولید می‌شود و معیار آن ،  آج میلگرد و سایز آن است. میلگرد در گریدهای A۱، A۲،  A۳، A۴  و به صورت میلگرد آجدار و میلگرد ساده تولید می‌شود تا بتواند با توجه به نوع کاربرد ،  نیاز صنایع مختلف را برطرف سازد.  در ایران میلگردهای گرید  A۲ ، A۳  بیشترین کاربرد و مصرف را دارند.   در اینجا برای آشنایی بیشتر شما  به اختصار توضیح کوتاهی در مورد انواع میلگرد ارائه می نمائیم.

میلگرد :A۱ میلگرد ساده ای است که هیچ آجی روی آن وجود ندارد. میلگرد A۱  دارای ۲۴/۰  درصد کربن و ۶۰/۰  درصد سیلیسیوم است و دارای مقاومت تسلیم ۲۴۰۰  کیلوگرم بر سانتی متر  و تنش گسیختگی  ۳۸۰۰  کیلوگرم بر سانتی متر می باشد. بیشتر در آهنگری کاربرد  است و برای تغییر شکل  و انجام جوشکاری بسیار مناسب است.

میلگرد :A۲ میلگرد آجدار است که دارای آج بصورت مارپیچ بوده که تا انتها ادامه دارد. دارای مقاومت تسلیم ۳۰۰۰  کیلوگرم  بر سانتی متر  و تنش گسیختگی  ۵۰۰۰  کیلوگرم بر سانتی متر  است.  از این میلگرد در ساختمان سازی سبک و تولید خاموت استفاده میشود.

میلگرد :A۳ میلگرد آجدار است که آج آن بصورت جناقی بوده و مناسب ساختمان سازی می باشد  و دارای تنش جاری  ۴۰۰۰  کیلوگرم بر سانتی متر  و  تنش گسیختگی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر  می باشد و برای آهنگری مناسب نبوده و انجام جوشکاری  بر روی آن مجاز نیست.

میلگرد  A۴ (آج ۵۰۰- مرکب) : میلگرد آجدار  با آج دوکی شکل  و مرکب است  که دارای  مقاومت ۵۰۰  و ۵۲۰ مگاپاسکال (Mpa) بوده و دارای  استحکام بسیار بالا  و وزن پایین بوده در صنعت ساختمان استفاده می شود.  استفاده از این نوع میلگرد به  جلوگیری از اتلاف منابع و سهولت بیشتر در  طراحی کمک شایانی می نماید. انجام آهنگری و جوشکاری بر روی این  نوع میلگرد ممنوع است.

کارخانجات معتبری در ایران مطابق با استاندارد های کشور اقدام به تولید میلگرد می کنند که از آن جمله میتوان به کارخانه های  ذوب آهن اصفهان ،  میلگردآناهیتا گیلان ، میلگرد نیشابور،  میلگرد شاهرود ،   میلگرد حسن رود گیلان ،  میلگرد ظفربناب ،  میلگرد  امیرکبیر، میلگرد گلستان ،  میلگرد سیادن ابهر،  میلگرد کویرکاشان ،   میلگرد میانه آذربایجان ،  میلگرد سرمد ابرکوه ، میلگرد آذرفولاد امین ،  میلگرد کوثر اهواز،  میلگرد هیربد زرندیه ،  میلگرد زاگرس ،  میلگرد روهینا دزفول ،  میلگرد بافق یزد ، میلگرد راد همدان ،  میلگرد سپهرایرانیان ، میلگرد سیرجان حدید جنوب ، میلگرد امیرکبیر خزر، میلگرد  ارگ تبریز، میلگرد جهان فولاد غرب ، میلگرد بردسیر کرمان ، میلگرد شاهین بناب، میلگردجهان فولاد سیرجان ، میلگرد کیان کاشان ، میلگرد خرمدشت ، میلگرد آذر فولاد امین ،   میلگرد پرشین فولاد ، میلگرد فایکو، میلگرد درپاد تبریز، میلگرد کوثر اهواز، میلگرد البرز غرب ، میلگرد پارس آرمان ، میلگرد صبا فولاد زاگرس ، میلگرد کیان فولاد ابهر، میلگرد کاوه تیکمه داش ،  و... و. اشاره نمود.

عوامل موثر بر قیمت میلگرد در ایران

در اینجا به اختصار به برخی از عوامل موثر بر قیمت میلگرد در ایران می پردازیم. عوامل متعددی بر قیمت میلگرد در ایران تاثیر می گذارند که از آن جمله میتوان به ، قیمت سنگ آهن و قراضه به عنوان مواد ائچولیه تولید میلگرد ، میزان  عرضه و تقاضای میلگرد در بازار تولید و مصرف ، پیش بینی قیمت میلگرد و سطع مصرف آن در آینده توسط مصرف کنندگان ،  قیمت دلار  و نوسانات قیمت ارز در کشور،  ، هزینه های مربوط به حمل و نقل ، قیمت سوخت ، بهره وری خطوط تولید میلگرد ، هزینه حقوق و دستمزد در بخش تولید ،  تحریم های اقتصادی و تاثیر تحریمها در افزایش هزینه تولید و فروش با قیمت کمتر و ... اشاره کرد.

با توجه به نوسانات و تغییراتی ساعتی  قیمت انواع آهن آلات که در  بازار آهن ایران وجود دارد عدم  کسب اطلاعات صحیح و به موقع  در مورد  قیمت میلگرد ، قیمت تیرآهن ،   قیمت ورق فولادی ، قیمت قوطی و پروفیل ، قیمت لوله ، قیمت مفتول  و عدم دسترسی شما  به شرکتهای معتبر آهن آلات جهت خرید ، میتواند از نگرانیهای هموطنان عزیز برای خرید آهن آلات  باشد. چون خریدآهن آلات  در زمان نامناسب میتواند سبب ایجاد ضررهای مالی جبران ناپذیری برای شما گردد.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر