سه‌شنبه 29 مهر 1399  
 
Tuesday, October 20, 2020  
 
الثلاثاء, ربيع الأول 03, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1399/6/19 چهارشنبه
تولید ۹.۲ میلیون تن شمش فولادی در ۵ ماهه اول سال ۹۹
دنیای معدن - واحدهای تابعه سازمان ایمیدرو و شرکت های بزرگ بخش معدن وصنایع معدنی در پنج ماهه امسال ۹ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۵۰۳ تن شمش فولادی تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال هفت درصد افزایش عملکرد را نشان می دهد.

  برپایه آمار عملکرد فولاد مبارکه ( هرمزگان + سبا ) ، فولاد خوزستان ، ذوب آهن اصفهان ، فولاد آلیاژی ایران ، فولاد بردسیر، گروه ملی صنعتی فولاد ایران ، آهن و فولاد ارفع ، فولاد بناب ، جهان فولاد سیرجان در مرداد ماه در مجموع یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۶۷۶ تن شمش فولادی تولید داشتند که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته دو درصد رشد عملکرد را نشان می دهد.

همچنین تولیدات فولادی نیز در پنج ماهه امسال به رقم ۶ میلیون و سه هزار و ۹۸۰ تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ افزایش از بازدهی دو درصدی حکایت دارد.

میزان تولیدات فولادی واحدهای فولاد مبارکه ، ذوب آهن ، آذربایجان ، خراسان ، آلیاژی ایران ، جهان فولاد سیرجان ، نورد و لوله اهواز، گروه ملی صنعتی فولاد ایران ، فولاد اکسین ، ورق خودرو چهارمحال و بختیاری و فولاد بناب در مرداد ماه به رقم یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۸۱ تن رسید و نسبت به ماه مشابه پارسال چهار درصد رشد دارد.

ایران دهمین فولاد ساز جهان در افق چشم انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد را هدف گذاری کرده که از این رقم ۳۰ تا ۳۵ میلیون تن برای مصرف داخلی و بقیه برای صادرات پیش بینی شده است.

آمارهای صادرات بخش معدن و صنایع معدنی گویای آن است که سهم فولاد از ارزش کل صادرات این بخش ۴۰ تا ۴۵ درصد است.

ایران در اوایل دهه ۹۰ سالیانه بطور متوسط پنج تا هفت میلیون تن واردات فولاد داشت و اکنون حدود چند صد هزار تن فولادهای مخصوص وارد می کند و بقیه نیاز در داخل تامین می شود و سال ۱۳۹۸ حدود ۱۰ میلیون تن صادرات فولاد ثبت شد.

بررسی آمارهای پارسال نشان می دهد که حدود هفت میلیون تن شمش و سه میلیون تن تولیدات فولادی به ده ها کشور بازار هدف صادر شده است.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر