جمعه 28 مرداد 1401  
 
Friday, August 19, 2022  
 
الجمعة, محرم 21, 1444  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1401/4/5 يكشنبه
امضای تفاهم نامه همکاری ریوتینتو برای مطالعه فولاد سبز
شرکت معدنی ریوتینتو تفاهم نامه همکاری را در جهت مطالعه تولید فولاد بدون کربن امضا کرد. برنامه این غول معدنی، با استفاده از هیدروژن سبز آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگ ویکلیmining weekly ، شرکت معدنی ریوتینتو برای مطالعه تولید فولاد بدون کربن تفاهم نامه همکاری را با گروه سالزگیتر Salzgitter آلمان امضا کرد. بر اساس این تفاهم نامه همکاری محصولات تولیدی شرکت ریوتینتو در استرالیا و کانادا توسط این گروه از نظر میزان بهینه سازی در فرآیند تولید فولاد سبز در آلمان مورد بررسی قرار می گیرند.

طی این مطالعه گندله، کلوخه و ریزدانه های ریوتینتو در تولید فولاد به روش احیای مستقیم با استفاده از هیدروژن مورد بررسی قرار خواهند گرفت. همچنین این دو شرکت، امکان صدور گواهینامه استاندارد انتشارگازهای گلخانه ای در سرتاسر زنجیره ارزش فولاد را مورد بررسی قرار خواهند داد.

تمرکز این همکاری بر استفاده از محصولات ریوتینتو در برنامه سالزگیتر برای تولید فولادکم کربن خواهد بود که در نهایت تولید فولاد بدون کربن را مورد هدف قرار می دهد. این هدف گام به گام و با استفاده از هیدروژن سبز در سال 2025 میلادی آغاز خواهد شد.

مدیر بازرگانی ریو تینتو، آلف باریوس Alf Barrios در خصوص این همکاری اعلام کرد: ما از فرصت همکاری با گروه سالزگیتر در تسریع تولید فولاد سبز با رعایت تعهد خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در سراسر زنجیره ارزش فولاد استقبال خواهیم کرد.

ریوتینتو متعهد شده است که تا سال 2050 میلادی انتشار گازهای گلخانه ای خود را به صفر برساند. همچنین کاهش50 درصدی(نسبت به میزان انتشار در سال2018) تا سال 2030 میلادی را در برنامه خود دارد.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر