سه‌شنبه 28 اسفند 1397  
 
Tuesday, March 19, 2019  
 
الثلاثاء, رجب 12, 1440  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1397/12/18 شنبه
۵ درصد درآمد ناخالص ملی کشور از طریق اکتشافات معدنی محقق می شود
درصد درآمد ناخالص ملی کشور از طریق اکتشافات معدنی محقق می شود دنیای معدن - رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: ۵ درصد تولید و درآمد ناخالص ملی کشور از طریق اکتشافات معدنی محقق می شود

علیرضا شهیدی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور 34 مخاطره را در کشور شناسایی کرده که شامل سیل، زلزله، طوفان، بحران آب و غیره بوده و در این حوزه 43 مورد مخاطره جهانی شناسایی شده و اگر درست مدیریت شود جلوی بحران و آسیب گرفته می شود.

وی افزود: سازمان زمین شناسی کشور از سال 1338 فعالیت خود را آغاز کرده و در بحث اکتشافات پایه هم از سال 78 که این مجموعه با عنوان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به فعالیت خود ادامه می دهد دایر است و در سال های اخیر و براساس نوع ماده های معدنی کشف شده تاکنون بالغ بر 62 میلیارد دلار کشف مواد معدنی را داشته ایم.

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان اینکه به دنبال تقسیم ثروت در مناطق محروم و ایجاد اشتغال های جدید در حوزه زمین شناسی و اکتشافات معدنی هستیم، خاطرنشان کرد: امروزه کشورها به کشف ذخایر پنهان ورود پیدا کرده اند و در آمریکا 380 متر عُمق اکتشافات زیرزمینی بوده و این عدد در ایران نیم متر است و در خراسان رضوی توسعه سنگان را داشته ایم.

شهیدی تصریح کرد: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور یک سازمان حاکمیتی بوده و این سازمان در بحث اکتشاف به خوبی عمل کرده و در بحث تولید نقشه های زمین شناسی هم فعالیت داریم.

وزیر صنعت: صادرات 8 میلیاردی در حوزه مواد معدنی؛ عوارض خام فروشی معادن افزایش می یابدمعدن کاران چشم به ماه دارندمشهد| خام فروشی آفت اصلی حوزه مواد معدنی خراسان رضوی است

وی تاکید کرد: 5 درصد تولید و درآمد ناخالص ملی کشور از طریق اکتشافات معدنی محقق می شود و 7 موزه برتر دنیا در سال 2018 بیش از 36 میلیون بازدیدکننده داشتند و موزه از 1.5 میلیون بازدیدکننده به 5 میلیون بازدیدکننده رسیده و امیدواریم با برنامه ریزی درست شاهد آمار بالای بازدیدکنندگان از پارک موزه های علوم زمین ایران باشیم.

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان اینکه در افق 1404 تولید 55 میلیون تن اکتشافات معدنی را پیش بینی کرده ایم، گفت: در سال 98 گسل درونه را در شمال کشور و راه اندازی واحدهای اکتشافاتی را نیز در شهرستان های استان های مختلف از جمله کلات خراسان رضوی خواهیم داشت و به دنبال 3 برابری کردن حجم ذخیره سازی ها معدنی در کشور هستیم.

شهیدی گفت: از مجموع هزار نیروی شاغل در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور 80 درصد آن ها فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدرک کارشناسی به بالا هستند و از این میزان بیش 150 نفر از آن ها دارای مدرک دکتری هستند

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر