جمعه 20 تير 1399  
 
Friday, July 10, 2020  
 
الجمعة, ذو القعدة 19, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1398/8/20 دوشنبه
معادن تکاب ظرفیتی نهفته برای رفع بیکاری است
فرماندار تکاب با اشاره به اینکه معادن غنی این شهرستان ظرفیت نهفته برای رفع بیکاری در این منطقه محروم است، گفت: باید از این ظرفیت با ایجاد صنایع وابسته برای اشتغال جوانان استفاده کرد.

محمود زمانیدر دیدار با اعضای انجمن معدن داران تکاب با بیان اینکه تکاب یکی از قطب های اصلی فعالیت های معدنی در کشور است، افزود: معادن تکاب ظرفیت ایجاد اشتغال برای جوانان را دارد و باید با برنامه ریزی اصولی و نگاهی معطوف به صنعت و جلوگیری از خام فروشی مواد، صنایع وابسته به معادن سنگ با هدف اشتغال زایی در این شهرستان راه اندازی شود.

وی اظهار داشت: معادن فعال سنگ در این شهرستان به خوبی می توانند بسترهای لازم برای ایجاد اشتغال را فراهم کرده و با ایجاد کارگاه ها و کارخانه های وابسته و صنایع تبدیلی و جانبی از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری کرده و به دنبال رونق اقتصادی در منطقه باشند.

وی بیان کرد: ایجاد صنایع پایین دستی در بخش های مختلف معادن، کشاورزی و دامداری از مهمترین راهکارهای توسعه و ایجاد اشتغال در این شهرستان به شمار می رود که در برنامه آمایش سرزمینی نیز لحاظ شده است.

«زمانی»، ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن تکاب در جمع ۳۱ شهرستان پایلوت توسعه در کشور، استفاده از ظرفیت های معدنی در رونق اقتصادی و راه اندازی صنایع پایین دست معادن می تواند به روند توسعه این شهرستان شتاب بخشد.

وی با بیان اینکه معدن داران به حل مشکلات روستاها اهتمام جدی داشته باشند، افزود: سازوکاری فراهم شده تا مسایل مربوط به معدن داران و اهالی روستاها و اداره ها در کمیته حل اختلاف شهرستان تکاب مطرح، بررسی و رفع شود.

فرماندار تکاب با اشاره به ضرورت نظارت بر فعالیت های معدنی نیز گفت: معادن از ظرفیت تجهیزات و امکانات خود در فرآیند مدیریت بحران در این شهرستان باید به شکل بهینه ای استفاده کنند.

تکاب از شهرهای کوهستانی جنوب آذربایجان غربی است و به دلیل داشتن ۲ معدن بزرگ طلا و ۳۰ معدن سنگ یکی از قطب های اصلی معدن در کشور است و هم اینک بیش از ۲ هزار نفر در بخش معادن و صنایع معدنی این شهرستان از جمله سه واحد بزرگ تولید و استحصال طلا در مناطق «زرشوران» و «آق دره» مشغول به کار هستند.


 
امتیاز دهی