سه‌شنبه 29 مهر 1399  
 
Tuesday, October 20, 2020  
 
الثلاثاء, ربيع الأول 03, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1399/6/4 سه‌شنبه
نعیمی : تبدیل تفاهم نامه های ایمیدرو در حوزه های اکتشاف ، پژوهش و زیرساخت به قرارداد
قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد :  استراتژی این سازمان در همکاری با سازمان ها و مراکز علمی ، تبدیل تفاهم نامه ها به قرارداد است. وی افزود :  تفاهم نامه های ایمیدرو در حوزه های اکتشاف ، پژوهش و زیرساخت  ، به قرارداد تبدیل شده و در حال پیگیری است.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، عباس نعیمی در نشست پایش "تفاهم نامه ها و قراردادهای مرتبط" ایمیدرو افزود :  تفاهم نامه های این سازمان در حوزه های آموزش ، پژوهش و فناوری ، ایمنی و محیط زیست ، اکتشاف ، زیرساخت پیگیری می شود.

وی گفت :  ایمیدرو در حوزه پژوهش با دانشگاه های امام خمینی(ره) ، امیرکبیر، تهران ، اصفهان ، بیرجند و سازمان نظام مهندسی معدن تفاهم نامه امضا کرده است.

عضو هیات عامل ایمیدرو افزود :  از جمله این تفاهم نامه ها می توان به مطالعه عملیات جذب طلا و نقره از محلول سیانیدی توسط مواد گرافنی و امکان سنجی جایگزینی به جای کربن فعال ، بروزآوری و بهینه‌ سازی عملیات انفجار در معدن سنگ آهک پیربکران و مدلسازی توزیع کانسار طلا با استفاده از داده های اکتشافی و هوش مصنوعی اشاره کرد.

نعیمی با اشاره به تفاهم نامه های مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران (مجموع تحت پوشش ایمیدرو) ، عنوان کرد :  افزایش بازیابی طلا از کانسنگ زرشوران با بهبود شرایط فرآیند اکسیداسیون در مقیاس آزمایشگاهی و بنچ بر مبنای خواص سنجی نمونه معرف معدن و مطالعه فرآوری بیتومین (قیر طبیعی) به منظور کاهش گوگرد و خاکستر و تولید آسفالت ویژه از جمله تفاهم نامه هایی است که در این مرکز در حال انجام است.

وی افزود :  در حوزه زیرساخت تفاهم نامه های مهمی همچون ایجاد بازارچه صنعت سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی در مشهد و اصفهان ، تأمین مالی احداث باند دوم جاده سنگان –خواف - رشتخوار- تربت و احداث خط ریلی دوم محور سنگان – تربت – جندق – بافق ، پایش می شود.

قائم مقام ایمیدرو ضمن اشاره به اولویت قراردادن "اکتشاف" در این سازمان و همکاری با سایر سازمان ها ، گفت :  در این زمینه تفاهم نامه هایی با سازمان های انرژی اتمی ، فضایی و زمین شناسی به امضا رسیده است تا برنامه های ایمیدرو در این حوزه تا رسیدن به حصول نتیجه دنبال شود.

نعیمی ادامه داد :  از جمله این تفاهم نامه ها که به قرارداد تبدیل شده است می توان به قرارداد اکتشاف در آنومالی ساغند و قرارداد ژئوفیزیک هوایی پهنه زاهدان سفیدابه اشاره کرد.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر