شنبه 3 آبان 1399  
 
Saturday, October 24, 2020  
 
السبت, ربيع الأول 07, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1399/6/10 دوشنبهرئیس سازمان زمین ‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور خبر داد :
کل کشور افزون بر سه بار رصد زمین ‌شناسی شده است
رئیس سازمان زمین ‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی کشور از تهدید فرو نشست زمین در اصفهان خبر داد.

  به گزارش روابط‌ عمومی سازمان زمین ‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی کشور، رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت از تهدید فرو نشست زمین در اصفهان در هفتمین نشست کمیسیون معادن ، اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی  خبر داد.

علیرضا شهیدی با بیان این‌که با توجه به ورود زبانه‌های فرونشست زمین به داخل اصفهان ، این زلزله خاموش این کلانشهر را تهدید می‌کند، افزود: از ۴۳مورد مخاطره طبیعی ثبت شده در دنیا بیش از ۳۴ مورد در کشور اتفاق می‌افتد.به گفته وی، برخی از آن‌ها مثل سیل، زمین‌لرزه، زمین لغزش‌ها و گرد و غبار، بسیار پر رنگ و ملموس است ولی بعضی نیز مانند فرونشست به عنوان زلزله خاموش یاد می‌شوند که استان اصفهان را هم تهدید می‌کند. معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان این‌ که علت ایجاد فرونشست‌ ها در این استان برداشت بی رویه از آب‌ های زیرزمینی است ، تصریح کرد :  این معضل مطمئنا در آینده مشکلاتی را در کلانشهر اصفهان ایجاد می‌کند. رئیس سازمان زمین‌ شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور خاطرنشان کرد :  بسیاری از مخاطره‌های زمین‌ شناسی نه تنها این شهر  بلکه کشور را تهدید می‌کند و حدود ۷ تا ۸ درصد از تولید ناخالص ملی صرف بازسازی و مقابله با آسیب‌های مخاطره‌های طبیعی می‌شود.

به گفته شهیدی ، تاکنون افزون بر سه بار کل کشور رصد زمین‌شناسی شده و هر آنچه در سطح زمین بوده یکبار در مقیاس یک میلیونیوم و بار دوم در مقیاس یک دویست‌پنجاه هزارم و بار سوم در مقیاس یکصد هزارم (افزون بر ۸۵ درصد زمین کشور) بررسی و رصد شده است.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر