شنبه 29 شهريور 1399  
 
Saturday, September 19, 2020  
 
السبت, صفر 02, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1399/6/19 چهارشنبهغریب پور :
تدوین الزامات در 9 کمیته تخصصی ایمیدرو با کمک بخش خصوصی
 رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن اشاره به اینکه توسعه صنعت گوهرسنگ ها مورد حمایت مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است ، گفت :  اقدامات ایمیدرو در 9 کمیته تخصصی این صنعت ، متمرکز بر هم اندیشی با انجمن های بخش خصوصی است و شاهد یک همگرایی ملی در سطوح مختلف کشور هستیم.

 خداداد غریب پور در جلسه "برنامه ریزی و تصمیم سازی شورای سیاست گذاری توسعه صنعت گوهرسنگ ها" افزود :  مقام معظم رهبری عنایت ویژه به توسعه صنعت گوهرسنگ ها دارند و تاکید ایشان متمرکز بر جلوگیری از خام فروشی است.

وی افزود :  از سوی دیگر رئیس جمهور نیز در این زمینه دستوراتی را مبنی بر همگرایی سازمان ها و ارگان ها با راهبری ایمیدرو ودر راستای سند ملی توسعه گوهراعلام داشتند که تحقق برنامه های این حوزه تسریع شود.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در خصوص اقدامات انجام شده در این حوزه گفت :  تدوین الزامات و اصلاحات مورد نیاز جهت اجرایی کردن برنامه های عملیاتی برای توسعه صنعت گوهرسنگ ها و دستیابی به اهداف در سال های 1405 و 1410 انجام و برای رئیس جمهور ارسال شد.

وی گفت :  راه اندازی بازارچه خرید و فروش سنگ های قیمتی ، تراش خورده و جواهرات در استان های مختلف ، راه اندازی ترمینال گوهرسنگ ها در مرز تایباد ، غربالگری اطلاعات اکتشافی ۱۶ استان کشور و تدوین فرآیندهای واگذاری محدوده های مورد نظر به فعالان بخش خصوصی ، آموزش ارزیابان گمرک ، فعالان بخش خصوصی و تدوین فرآیندهای آموزشی از مهم ترین برنامه های ما در سال جاری است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد :  ستاد صنعت گوهرسنگ ها با 9 کمیته در ایمیدرو تشکیل شده است و تاکنون نخستین بازارچه تخصصی گوهرسنگ ها راه اندازی و ایجاد بازارچه مشهد در دست اقدام است.

غریب پور با قدردانی از اقدامات استانداری های اصفهان و خراسان رضوی و انجمن های تخصصی ، گفت :  استراتژی توسعه گوهر سنگ ها با کمک تشکل ها و مراکز علمی تهیه و نهایی شده و نکته حائز اهمیت آن سند ، این است که تمام امور در اجرا با مشارکت بخش خصوصی صورت خواهد گرفت.

وی افزود :  به طور حتم ایمیدرو در توسعه این صنعت سرانجام نیکویی را نصیب کشور خواهد کرد.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت عنوان کرد :  خرسندیم که روز به روز شاهد رشد صنعت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی هستیم و فعالیت های ما در این حوزه با کمک بخش خصوصی در حال تحقق است.

تهیه الزامات گوهر سنگ ها و ارسال به ریاست جمهوری

در ادامه معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو گفت :  الزامات توسعه صنعت گوهرسنگ ها در ستاد بهینه سازی گوهرسنگ ها تهیه و برای دفتر ریاست جمهوری و سازمان های ذیربط ارسال شده است.

محمد آقاجانلو افزود :  همچنین به منظور پیشبرد اهداف ، مکاتبه با سازمان برنامه و بودجه به منظور اختصاص ردیف بودجه نیز در دست بررسی است.

از سوی دیگر مدیر زیرساخت ایمیدرو در هشتمین جلسه برنامه ریزی و تصمیم سازی شورای سیاست گذاری توسعه صنعت گوهرسنگ ها طی سخنانی گفت :  الزامات اصلاحات نسخه توسعه این حوزه تهیه و برنامه ها به اجرا در خواهد آمد.

عباس رنجبر افزود :  در برنامه های عملیاتی ، اهداف سال 1410 گوهرسنگ ها تهیه و موارد اصلاحی آن برای ریاست جمهوری ارسال شده است.

وی عنوان کرد :  طبق سند توسعه ای تهیه شده در ایمیدرو، تا سال 1410 سهم ایران در تجارت جهانی جواهر 10 میلیارد دلار و گوهرسنگ ها یک میلیارد دلار برآورد شده است.

این گزارش می افزاید ، در این جلسه نمایندگان استانداری های خراسان رضوی و اصفهان ، بانک مرکزی ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، گمرک ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی ، توسعه و تجارت ایران و ... بصورت ویدئو کنفرانسی حضور داشته نقطه نظرات خود را ارائه نمودند.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر