جمعه 3 بهمن 1399  
 
Friday, January 22, 2021  
 
الجمعة, جمادى الثانية 09, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1399/7/9 چهارشنبه
سرنخ های جدید یافتن ذخایر سنگ آهن
 محققان دانشگاه آلبرتا مکانیسم تشکیل ذخایر اکسید آهن را کشف کرده اند ، یافته ای که به زمین شناسان سرنخ جدیدی درباره محل ذخایر سنگ آهن را می دهد.

  به گزارش فولاد ایران ، در مقاله ای که در مجله جغرافیای طبیعت منتشر شده دانشمندان توضیح می دهند که رسوبات سنگ آهنی از سیالات بسیار غیرمعمول ماگمایی تشکیل می شود که عناصر اصلی آن کربنات کلسیم و سولفات می باشد.

طبق اظهار متیو استیل مک ایننیس ، نویسنده این مطالعه و استادیار گروه علوم زمین و جو "منشا و خواص شیمیایی سنگ آهن تعیین کننده تشکیل یک کانسار معدنی است. سیالاتی که رسوبات اکسید آهن را تشکیل می دهند طی یک فرآیند بسیار خاص ذوب سنگ های آهکی و یا رسوبات نمک همراه با تزریق ماگما به وجود می آیند."

به گفته وی ، این نتایج می توانند به طور مستقیم در اکتشافات مورد استفاده قرار بگیرند. همه زمین شناسانی که به دنبال ذخایر اکسید آهن هستند می بایست مناطقی که سنگ های ماگمایی در حوضه های رسوبی حاوی سنگ آهک یا ذخایر نمک قرار گرفته اند را مورد هدف قرار بدهند.

استیل مک ایننیس گفت : "سالهاست ذخایر اکسید آهن به عنوان منبع آهن که مهمترین فلز برای کاربردهای صنعتی و زیرساخت ها است مورد استخراج قرار گرفته اما در سال های اخیر، این ذخایر جذابیت بیشتری پیدا کرده اند زیرا در فلزات اصلی مرتبط با تکنولوژی پیشرفته مانند عناصر کمیاب زمینی ترکیب شده اند که برای تولید انرژی سبز و الکترونیک حیاتی می باشند."


 
امتیاز دهی