دوشنبه 29 دي 1399  
 
Monday, January 18, 2021  
 
الإثنين, جمادى الثانية 05, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1399/10/15 دوشنبهتا پایان آذرماه ثبت شد ؛
تصویب 84.1 میلیون دلار سرمایه گذاری‌های خارجی در بخش معدن
بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت ، معدن و تجارت حاکی از تصویب یک میلیارد و 477 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه در بخش های صنعت ، معدن و تجارت است که در این میان ، بخش معدن سهم 5.7 درصدی (معادل 84 میلیون و 189 هزار دلار) به خود اختصاص داده است.

به گزارش روز یکشنبه سایت خبری- تحلیلی معدن24 از آمارهای یاد شده، این حجم سرمایه گذاری در کل بخش های صنعتی، معدنی و تجاری در مقایسه با 9 ماهه پارسال رشد 128 درصدی نشان می دهد.

این سرمایه گذاری ها مربوط به 104 مورد طرح/ پروژه بوده است. تعداد طرح/ پروژه ‌ها نیز در هم‌سنجی با پارسال رشد 48 درصد نشان می دهد.
6
مورد از سرمایه گذاری های خارجی انجام شده مربوط به بخش معدن بوده است. در حالی که سهم بخش تجارت هفت مورد و صنعت 91 مورد بوده است.
بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی در دوره مورد بررسی در گروه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی ، ساخت رادیو، تلویزیون و وسایل ارتباطی ، ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات و همچنین انتشار و چاپ و تکثیر بوده است.
در این مدت ، چهار کشور نخست از لحاظ ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب آلمان ، چین ، ترکیه و انگلستان بودند.
بیشترین تعداد سرمایه‌گذاری‌ها توسط کشور افغانستان با 30 مورد بوده و پس از آن چین ، ترکیه ، و هند رتبه ‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.
استان‌های خوزستان ، سیستان و بلوچستان ، تهران ، کرمانشاه و قزوین به ترتیب رتبه های نخست تا پنجم را از نظر حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب کسب کردند

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر