دوشنبه 15 آذر 1400  
 
Monday, December 06, 2021  
 
الإثنين, جمادى الأولى 02, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1400/8/24 دوشنبه
10راه برای امن ‌تر کردن معادن
استخراج معدن بدون شک خطرناک ترین صنعت است. حوادث و جراحات در حرفه معدن بیش از سایرین اتفاق می افتد. راه های مختلفی وجود دارد که صنعت می تواند برای کارکنان خود ایمن تر شود، فناوری های روز دنیا در این زمینه کمک شایانی به بهبود وضعیت معدن ها کرده اند به طوری که در برخی موارد جان معدنچیان زیادی را طی سال های گذشته از مرگ نجات داده اند.

با این حال نیاز است تا روندهای جدیدی مورد بررسی قرار بگیرد. در اینجا ما نگاهی به 10 راه برای جلوگیری از تصادفات و صدمات می اندازیم.

کاهش دما

معادن محیط های بسیار گرمی هستند که هنگام کار در این شرایط احتمال وقوع حوادث بیشتر است. استفاده از سیستم های فن در معادن عمیق به این معنی است که معدنچیان کمتر دچار گرمازدگی و می شوند. همچنین دیده شده است که به علت گرمای بیش از اندازه ای که در فضای معادن وجود دارد، گاها انفجارهایی نیز رخ می دهد که با فناوری های جدید و استفاده از فن های پیشرفته می توان این موضوع را کمتر کرد.

تعمیر منظم ماشین آلات

استفاده از تجهیزات معدن به خودی خود خطرناک است، زمانی که این ابزارها به درستی کار نمی کنند احتمال وقوع حوادث بیشتر نیز می شود. تعمیر منظم این ماشین آلات از شکستن یا ایجاد مشکل در تجهیزات جلوگیری می کند و خطرات ناشی را برای کارگران کاهش می دهد. تجهیزات ایمنی مانند کلاه و حفاظ ها نیز نیاز به سرویس دارند تا مطمئن شوید در صورت بروز حادثه به خوبی از کارگران محافظت می کنند. بررسی ها نشان می دهد که تعمیر نکردن منظم ماشین آلات جدا از حوادثی که ایجاد می نماید می تواند هزینه های هنگفتی را نیز بر دوش مدیران بگذارد در حالی که سرویس های منظم و دوره ای می توانند کاهش هزینه سربار تجهیزات را رقم بزنند.

استخراج گرد و غبار

گرد و غبار زغال سنگ یکی از بزرگترین خطرات برای کارگران در صنایع است، هنگامی که این گرد و غبار استنشاق می شود می تواند باعث انواع مشکلات ریوی شود. استفاده از روش‌های استخراج مانند فن‌ها و سیستم‌های خلاء باعث می‌شود این محیط‌ها کیفیت هوای بهتری داشته باشند.

افزایش آموزش

آموزش در حین کار می تواند از حوادث و صدمات جلوگیری کند. وجود نیروی کاری که می داند چگونه در زمان مناسب، بروز خطر احتمالی را بررسی کند و در ضمن اقدامات لازم برای جلوگیری را انجام دهد، بسیار لازم خواهد بود. برای مثال زمانی که معدنچیان برای دیدن نشانه های غار آموزش دیده اند، می توانند کارگران را تا زمان امن شدن منطقه به نقطه دیگری هدایت کنند. آموزش کمک های اولیه  معدن ها را ایمن نمی کند اما می تواند از کشنده شدن مشکلات جلوگیری کند.

جلوگیری از بلند کردن نادرست

بلند کردن معمولاً باعث صدمات در همه صنایع می شود، نه فقط در معدن. صدمات بلند کردن زمانی اتفاق می ‌افتد که افراد اجسام یا وسایل بسیار سنگین را از روی زمین بلند می‌ کنند و زمانی که بلند کردن به اشتباه انجام می ‌شود، آسیب‌های کمر و نخاعی ایجاد می گردد. این اثرات، مضرترین آسیب‌های ناشی از بلند کردن وسایل و همچنین حوادثی هستند که در اثر افتادن وسایل اتفاق می ‌افتند.

بهبود تهویه

فقدان تهویه مناسب، ایمنی معدن را از طرق مختلف کاهش می دهد. استخراج مقادیر زیادی گرد و غبار و دودهای سمی تولید می کند، این دود برای کارگران معدن مضر است و حتی در صورت عدم شناسایی می تواند منجر به مرگ شود. برخی از این دودها نیز قابل اشتعال هستند که می تواند منجر به انفجار شود، بیرون آوردن این دودها از معادن می تواند محیطی امن تر برای کارکنان ایجاد کند.

بستن معادن متروکه

معادن متروکه خطری برای مردم و محیط زیست هستند، این سازه ها ایمن نیستند و می توانند برای مردم محلی خطر ایجاد کنند. این معادن همچنین به دلیل سمی بودن آب و بخاراتی که از خود به جا می گذارند، محیط زیست را مختل می کنند و این باعث می شود که زندگی گیاهی و جانوری در منطقه غیر قابل سکونت باشد.

افزایش دید

معادن زیرزمینی معمولاً صرفنظر از اینکه شب است یا نه محیط‌های تاریک هستند، این بدان معناست که کارگران اغلب وقت خود را در محل کار در نور کم می‌گذرانند. این نوع شرایط می تواند باعث خستگی چشم برای کارکنان شود که می تواند منجر به کاهش بینایی آن ها شود. محیط‌های تاریک نیز معمولاً بیشتر در معرض حوادث هستند زیرا کارگران نمی ‌توانند آنچه را که انجام می ‌دهند ببینند.

لباس محافظ

پوشش محافظ در حال حاضر در صنعت معدن استفاده می شود. این نوع کارگاه ها از تجهیزات خطرناکی استفاده می کنند که بدون تجهیزات حفاظتی مناسب، می تواند بسیار مضر باشد، مهم است که پوشش محافظ تا حد امکان به طور منظم بررسی و سرویس شود تا کارگران در کمترین میزان از خطر ناشی از حادثه باشند. این روزها پوشش های محافظتی خاصی توسط شرکت های فناوری ایجاد شده است که می توانند شرایط فعلی بدن معدن کاران را بررسی کرده و وضعیت جسمانی آن ها را به سیستم اصلی ارسال نمایند. پشتیبان های این سیستم با بررسی لحظه ای وضعیت هر کارگر سلامت آن ها را تحت نظر دارند و از بروز مشکلات برای آن ها جلوگیری می کنند.

کاهش سر و صدا و لرزش

ارتعاشات در معادن زیرزمینی به دلیل تجهیزات مورد استفاده اتفاق می افتد که می تواند عوارض جانبی برای کارگران ایجاد کند. در صورتی که سازه به اندازه کافی قوی نباشد، ارتعاشات پتانسیل ایجاد محیط های خطرناک را دارند. کاهش سر و صدای درون غارها همچنین به جلوگیری از فروپاشی کمک می کند و از کاهش شنوایی معدنچی ها جلوگیری می کند. وقتی صدای معادن زیرزمینی بلند است، شنیدن دستورالعمل ها سخت تر می شود که همین موضوع به ایجاد آسیب های گسترده منجر می شود.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر