پنجشنبه 13 آذر 1399  
 
Thursday, December 03, 2020  
 
الخميس, ربيع الثاني 18, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار عمومی
1398/11/21 دوشنبهمحمد شریعتمداری وزیر رفاه :
روزگاری همه آرزو داشتند ، عضو صندوق بازنشستگی فولاد باشند!
  فولادوتوسعه : محمد شریعتمداری در آیین معارفه مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد ، انتصاب «رضا مسرور» را منشا خیر دانست و ابراز امیدواری کرد ؛ وی در این مسئولیت جدید و خطیری که پیش رو دارد همانند گذشته موفق شود.

 به گزارش خبرنگارفولادوتوسعه ؛ شریعتمداری صندوق بازنشستگی فولاد را از جمله صندوق هایی دانست که همه در گذشته آرزوی عضویت در آن را داشتند ولی به دلیل بی توجهی به اصول بیمه ای ، وضعیت فعلی آن چندان مطلوب نیست!

وی افزود : هرچند که ما تلاش کرده ایم پرداخت مستمری بگیران و بازنشستگان به موقع انجام شود و از حداقل امکانات در حوزه نیازهای درمانی شان برخوردار شوند، اما بین آرمان ها و ایده آل های ما و وضعیت زندگی بازنشستگان و از کارافتادگان خصوصا در صنعت فولاد فاصله وجود دارد.

شریعتمداری با اشاره به شرایط سخت کارگران فولاد و زحمات فراوانی که متحمل می شوند اظهار داشت: بازنشستگان این صندوق دارای شرایط زندگی سختی هستند و دچار بیماری های صعب العلاجی می شوند که این موضوع وظیفه ما را در قبال خانواده آن ها سنگین تر می کند.

وی افزود : در حال حاضر با هدف اصلی که رفاه و رضایتمندی این قشر از جامعه هست، فاصله زیادی داریم بنابراین توجه به زندگی بازنشستگان عین وفا و جوانمردی است.

شریعتمداری ادامه داد: کیفیت کنترل های داخلی، به روز رسانی همه صورت های مالی؛ روشنگری و شفافیت و استقرار نظارت های بیرونی از رویکردهای مهم صندوق های بازنشستگی به ویژه صندوق فولاد به منظور افزایش کارآمدی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از مهم ترین ماموریت های صندوق های بازنشستگی را کاهش اتکای این صندوق ها به بودجه عمومی دولت برشمرد و تصریح کرد: با بالا بردن بازده این دارایی ها بار اتکای صندوق به دولت کاهش پیدا می کند.

شریعتمداری با اشاره به اینکه مهم ترین فعالیت های اقتصادی صندوق بازنشستگی فولاد مربوط به بخش معادن و فلزات است، افزود: این دو بخش می تواند با بهره برداری از طرح های نیمه تمام در این حوزه، سود قابل ملاحظه ای را به این صندوق برگرداند.

شریعتمداری اداره امور کارکنان و کارگران شاغل را در این حوزه مهم و نیازمند توجه جدی دانست.

وزیر رفاه همکاری صندوق بازنشستگی فولاد با دبیرخانه هیات امنای صندوق های بازنشستگی و معاونت اقتصادی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را ضروری دانست و افزود : مسایل پیش رو با همکاری و همدلی با سرعت بیشتری به پیش خواهد رفت

 
امتیاز دهی