دوشنبه 5 آبان 1399  
 
Monday, October 26, 2020  
 
الإثنين, ربيع الأول 09, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار عمومی
1399/7/23 چهارشنبه
آمادگی برای عرضه تمامی محصولات فولادی کشور در بورس
 سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اعلام آمادگی فولادکاران کلان کشور برای عرضه تمامی محصولات فولادی در بورس خبر داد و گفت : با تحقق این مهم قیمت فولاد کاهش چشم گیری می یابد.

به گزارش فولاد و توسعه ، آقای حجت اله فیروزی با بیان اینکه بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره حوزه فولاد در دستورکار صحن علنی قرار دارد ، گفت : از آنجایی که در زنجیره تولید و توزیع فولاد مشکلات بسیاری وجود دارد ، کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارشی درباره علل این مشکلات و راهکار های لازم برای ساماندهی آن تدوین کرده است ، براساس گزارش ارائه شده تولیدکنندگان ، محصولات تولیدی را به صورت قطره چکانی در بورس عرضه می کنند و این عملکرد موجب مشکلات کنونی فولاد شده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود : براساس تبصره (1) ماده 45 قانون آیین نامه داخلی مجلس ، گزارش حوزه فولاد به هیات رئیسه ارجاع شد تا پیشنهاداتی که توسط کمیسیون صنایع و معادن در گزارش نظارتی درباره تخلفات حوزه فولاد مطرح شده ، به عنوان مصوبات کمیسیون در صحن علنی بررسی و در نهایت در صورت تصویب نهایی به قانون تبدیل شود.

در ماده 45 قانون آیین نامه داخلی مجلس آمده است ؛ کمیسیون ها رأساً یا با تقاضای حداقل ده نفر از نمایندگان می توانند در موارد مهم و حساس و در مواجهه با تخلفات یا سوء مدیریت ، با دعوت از مسئولان ذی ربط موضوع را بررسی کرده و گزارش آن را به هیأت رئیسه ارائه کنند. در صورتی که درخواست بررسی از سوی نمایندگان باشد، حداکثر پنج نفر از آن ها می توانند در تهیه گزارش با کمیسیون مشارکت کنند. هیأت رئیسه می تواند گزارش مذکور را در دستور کار مجلس قرار دهد. در این صورت سخنگوی کمیسیون و نماینده دولت هرکدام به میزان پانزده دقیقه و شش نفر از نمایندگان به قید قرعه از بین متقاضیان هرکدام به میزان پنج دقیقه ، نظرات خود را بیان می کنند“.

هرگاه کمیسیون همراه با گزارش پیشنهاد هایی برای تصویب به مجلس ارائه کند با رعایت مفاد آیین نامه داخلی در دستور حداکثر دو هفته بعد مجلس قرار خواهد گرفت و مطابق آیین نامه داخلی رسیدگی می شود. نمایندگان می توانند پیشنهاد های خود را تا چهل و هشت ساعت پس از پایان قرائت گزارش به کمیسیون تحویل دهند. کمیسیون تا یک هفته گزارش نهائی خود را به مجلس ارائه می دهد. در صورتی که کمیسیون در گزارش خود ، در مورد ناکارآمدی مسئول ذی ربط دلایلی ارائه کند ، مراتب توسط هیأت رئیسه به بالاترین مقام مسئول مذکور برای اقدام مقتضی اعلام می شود“.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد : فولادگران کلان کشور در صنایع پایین دستی و بالادستی اعلام آمادگی کردند که تمام محصولات خود را در بورس ارائه کنند تا قیمت ها کاهش یابد.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر