دوشنبه 5 آبان 1399  
 
Monday, October 26, 2020  
 
الإثنين, ربيع الأول 09, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار عمومی
1399/7/23 چهارشنبه
چشم انداز صنعت فولاد منفی نخواهد بود /  تقاضای بازارهای مصرف رو به بهبود است
  در جدیدترین گزارش موسسه اعتبارسنجی مودی ، چشم انداز صنعت فولاد جهان از چشم اندازی منفی به با ثبات بهبود یافت. گرچه بازارها دیگر به حضور ویروس کرونا عادت کرده اند و فعالیت صنایع پس از پاندمی به حالت عادی رو به بازگشت است ولی هنوز نگرانی ها از تغییر این وضعیت و اختلال در فعالیت فولادسازان وجود دارد.

انتظار می رود 12 تا 18 ماه آینده فعالیت تولید فولادسازان رو به بهبود باشد چرا که تقاضای بازارهای مصرف کننده مهم رو به بهبود است.

شاخص پی ام آی در بازارهای اصلی مصرف کننده فولاد از سطوح پایین اخیر رو به بهبود است و شاخص فوق در امریکا ، حوزه یورو و چین حال بالای 50 واحد است که نشانگر توسعه است.

از طرفی تحلیلگران این موسسه برای سال 2020 افت 4.6 درصدی اقتصاد کشورهای عضور گروه 20 را برآورد کرده اند ولی برای سال 2021 رشد 5.3 درصدی را پیش بینی نموده اند. بسیاری از کشورهای مصرف کننده فولاد نیز چنین روند رشدی خواهند داشت به استثنای چین که برای امسال رشد 1.9 درصدی جی دی پی و سال آینده بهبود 7 درصدی برای آن برآورد شده است.

نرخ بهره وری رو به بهبود است ولی هنوز نسبت به قبل از پاندمی کووید 19 خیلی پایین تر است چون هنوز بهبود برخی بخش های صنایع مشهود نیست. بنا بر گزارش این موسسه اعتبارسنجی چشم انداز صنایعی چون خودروسازی ، مواد شیمیایی ، نفت و گاز ، اکتشاف نفت و تولیدات صنایع در کل از منفی به با ثبات بهبود داشته ولی چشم انداز خدمات میادین نفتی و حفاری هنوز منفی است.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر