جمعه 28 مرداد 1401  
 
Friday, August 19, 2022  
 
الجمعة, محرم 21, 1444  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار عمومی
1400/10/27 دوشنبه
وزیر صمت : پروژه های سرمایه گذاری برای شهرستان های کشور تعریف می شود
   فولاد و توسعه : وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به اینکه پروژه های سرمایه گذاری برای تمام شهرستان ها تعریف می شود گفت : این قول را می دهیم که به اندازه کافی پروژه سرمایه گذاری در کهنوج تعریف و به سرانجام رسیدن آنها را پیگیری کنیم.

به گزارش خبرنگارما،سید رضا فاطمی امین روز جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از واحد فرآوری تیتانیوم در کهنوج افزود: این واحد سال ها در این شهرستان مطرح بوده و در یکسال گذشته به بخش خصوصی واگذار و پیشرفت آن نسبت به گذشته بهتر شده و وزارت صمت از این پروژه حمایت می کند.

وی با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه تیتانیوم کهنوج اظهار داشت : قول داده ایم اگر این پروژه را به ۶۰ درصد برسانند در تامین مالی آن تسریع شود و همچنین کمک می کنیم که کار زودتر به پایان برسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد : اگر بخش خصوصی پیشرفت این پروژه را به ۶۰ درصد برساند تلاش می کنیم تا پاییز سال آینده کارخانه تیتانیوم کهنوج به بهره برداری برسد.

فاطمی امین با اشاره به اینکه برای هر شهرستان از جمله کهنوج یک آمایش صنعت، معدن و تجارت داریم و در این طرح تمامی فرصت ها و ظرفیت های آن شهرستان با هدف تامین اشتغال مورد نیاز تعریف می شود گفت: در کهنوج معادن زیادی از جمله تیتانیوم داریم و این قول را می دهیم تا پایان امسال پروژه های سرمایه گذاری که می تواند اشتغال مناسبی برای این شهرستان ایجاد کند، طراحی کنیم و در الویت قرار دهیم.

وی ادامه داد: اجرای فاز دوم معدن تیتانیوم تصمیمی اقتصادی است و اگر این مهم را با تصمیمات سیاسی ببینیم، ضربه به این پروژه است و موجب افزایش هزینه ها می شود اما اجرای فاز دوم این معدن را به سرمایه گذار پیشنهاد می دهیم.

سید رضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت(صمت) روز جمعه به منظور سفر به جنوب کرمان و بازدید از چند پروژه در این منطقه، وارد این استان شد و بدو ورود مورد استقبال مسئولان استانی قرار گرفت.


 
امتیاز دهی