سه‌شنبه 28 اسفند 1397  
 
Tuesday, March 19, 2019  
 
الثلاثاء, رجب 12, 1440  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1397/4/10 يكشنبه
مشتریان آسیایی فولاد ایران به تحریم آمریکا نَه گفتند
به رغم افزایش احتمال تحریم های آمریکا، مشتریان در خاورمیانه همچنان علاقمند به خرید بیلت های فولادی تولید ایران هستند و در طی هفته گذشته چندین محموله معامله شده است.

  به گزارش پایگاه خبری متال بولتین، به رغم افزایش احتمال تحریم های آمریکا، مشتریان در خاورمیانه همچنان علاقمند به خرید بیلت های فولادی تولید ایران هستند و در طی هفته گذشته چندین محموله معامله شده است.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، شمال آفریقا و جنوب شرق آسیا در میان بازارهای اصلی صادراتی بیلت فولادی ایران قرار دارند.

در حالی که آمریکا پس از خروج از برجام اعلام کرده که در ماه اوت، تحریم های جدید علیه ایران را به اجرا خواهد گذاشت، فعالان بازار نسبت به خرید فرآورده های فولادی نیمه تمام از سوی مشتریان آسیایی از ایران ابراز تردید کرده اند.

اما در عین حال آنها اضافه کرده اند که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس راهی را برای پرداخت پول و حمل محموله های فولادی از ایران و ادامه خرید محصولات فولادی نیمه تمام از ایران خواهند یافت.

منابع آگاه گفتند، در هفته منتهی به 27 ژوئن مقادیر قابل توجهی بیلت فولادی تولید ایران برای تولید در ماه اوت توسط شرکت ها و تجار خاورمیانه ای به قیمت هر تن 498 تا 503 دلار روی عرشه فروخته شده است.

یک محموله دیگر نیز توسط یک تاجر در منطقه به قیمت هر تن 500 تا ذ505 دلار روی عرشه فروخته شده است.

برآورد قیمت های هفتگی صورت گرفته توسط متال بولتین نشان می دهد که قیمت بیلت فولادی صادراتی ایران در هفته منتهی به 27 ژوئن با 7 دلار کاهش به هر تن 498 تا 505 دلار بر روی عرشه رسیده است.

در عین حال، بخش عمده ورقه های فولادی تولیدی ایران به جنوب شرق آسیا صادر می شود و قیمت ثبت شده در آخرین پیشنهادات 505 دلار بر روی عرشه بوده است. مشتریان ورقه های فولادی در جونب شرق آسیا گفتند، ورقه های فولادی ایران با احتساب هزینه حمل 540 تا 545 دلار است و قیمت آن برای تحویل بر روی عرشه نیز 505 تا 510 دلار است.

برآورد قیمت های هفتگی صورت گرفته توسط متال بولتین نشان می دهد که قیمت ورقه های فولادی صادراتی ایران بر روی عرشه در هفته منتهی به 27 ژوئن هر تن 505 تا 510 دلار بوده که 5 دلار نسبت به هفته گذشته افزایش نشان می دهد.


 
امتیاز دهی