يكشنبه 5 خرداد 1398  
 
Sunday, May 26, 2019  
 
الأحد, رمضان 21, 1440  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1397/5/14 يكشنبه
تولید کنندگان فولاد ژاپن به آمریکا هشدار دادند
به دنبال هشدارهای چین به آمریکا در خصوص تشدید جنگ تجاری دو کشور، این بار فولادسازان و تولید کنندگان این فلز به آمریکا هشدار دادند که افزایش تعرفه خودرو را تحمل نخواهند کرد.

فولاد سازان ژاپنی در بیانیه ای که تارنمای فدراسیون فولاد سازان این کشور روز شنبه منتشر کرده است آورده اند که تعرفه روی فراورده های فولادی از سوی آمریکا را تحمل کرده اند اما افزایش تعرفه خودرو را برنمی تابند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا دستور داده است تا موضوع افزایش تعرفه خودرو بررسی شود و همزمان تعرفه 25 درصدی روی فولاد وارداتی از ژاپن و چند کشور دیگر در نظر گرفته است.

شرکت 'نیپون' بزرگترین تولید کننده فولاد در گزارشی که تارنمای ژاپن تودی به آن اشاره کرده آورده است که سود این شرکت از ماه آوریل تاکنون پس از اعمال تعرفه های آمریکا 19 درصد کاهش یافته است.

این شرکت در گزارش خود خاطر نشان کرده است در سال 3 میلیون و 500 هزار تن مواد تولید می کند که برای ساخت خودروهایی استفاده می شود که به آمریکای شمالی صادر می شود و تعرفه های آمریکا بر روی این خودروها می تواند یک نگرانی بزرگ باشد.

کشورهای چین، ژاپن و اتحادیه اروپا به صورت مشترک به برنامه آمریکا برای افزایش تعرفه بر روی واردات خودرو اعتراض کرده و این موضوع را باعث شروع یک نبرد گسترده تر تجاری می دانند نبردی که به اعتقاد کارشناسان، مردم آمریکا بازنده اصلی آن هستند.

این کشورها با انتشار بیانیه های مشترک این تصمیم آمریکا و بازرسی های مذکور این کشور برای در نظرگرفتن تعرفه روی خودروهای وارداتی را محکوم کرده اند.

موضوع اعمال تعرفه ها از ماه می (اردیبهشت) امسال شروع شد و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد که دستور نظارت بر بازار و ورود خودروها و قطعات از کشورهای مختلف را صادر کرده است.

در این میان چین که درگیر جنگ تجاری بزرگی با آمریکا شده است این اقدام را غیرسازنده توصیف کرده و وزارت بازرگانی چین از تاثیرات منفی تصمیم های نابخردانه ترامپ و دولت وی بر تجارت جهانی ابراز نگرانی کرده است اما وضعیت برای ژاپن به مراتب نگران کننده تر است زیرا این کشور نزدیک به 40 درصد از خودروهای صادراتی به آمریکا را به خود اختصاص می دهد.

ژاپن که خود را متحد نظامی آمریکا می داند در ماه های گذشته برای دلخوشی ترامپ هر امتیازی به دولت وی داده و 'شینزو آبه' نخست وزیر این کشور نیز در دوره های مختلف با رییس جمهوری آمریکا دیدار کرده است اما هیچکدام از این اقدامات مانع تعرفه های فزاینده آمریکا بر توکیو نشد.

'هیروشیگه سیکو' وزیر تجارت، صنایع و اقتصاد ژاپن بر این موضوع تاکید می ورزد: آمریکا در حال نادیده گرفتن مقررات سازمان تجارت جهانی است در صورتی که باید بداند کشورها متعهد به مقررات و ضوابط هستند.

سیکو می افزاید: این تعرفه ها اگر اعمال شود در واقع شروع یک تحریم بزرگ برای ژاپن محسوب می شود و این کل بازار جهانی را دچار تنش و هرج و مرج می کند.


 
امتیاز دهی