پنجشنبه 16 مرداد 1399  
 
Thursday, August 06, 2020  
 
الخميس, ذو الحجة 16, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1398/9/11 دوشنبه
چشم امید هندی‌ها به ذغال‌سنگ روسیه برای کاهش وابستگی به آمریکا، کانادا و استرالیا
در راستای تلاش دهلی نو برای کاهش وابستگی به آمریکا، کانادا و استرالیا، هندی‌ها حالا در حال مذاکره برای خرید ذغال‌سنگ روسیه هستند

به گزارش راشاتودی، هند به دنبال کاهش وابستگی به آمریکا، کانادا و استرالیا در تامین ذغال‌سنگ مورد نیاز خود است و در همین مسیر و با تنوع بخشیدن به منابع تامین ذغال‌سنگ خود به سمت خرید این حامل انرژی از خاور دور روسیه روی آورده‌اند.

لئونید پتوخوف، رئیس آژانس صادرات و سرمایه‌گذاری شرق دور روسیه می‌گوید: طی 10 سال آینده انتظار می‌رود نیاز هند به ذغال‌سنگ به بیش از دو برابر شرایط کنونی افزایش یابد.

وی پس از دیدار با نمایندگان شرکت‌های تجاری هند، گفت: هند به دنبال اجرای پروژه‌های مشترک با روسیه در حوزه استخراج ذغال‌سنگ است و می‌خواهد واردات از مسکو را افزایش دهد.

پتوخوف در این مسیر با وزیر نفت و گاز طبیعی هند نیز درباره صادرات حامل‌های انرژی به دهلی‌نو گفت‌وگو کرد.

وزیر نفت و گاز طبیعی هند نیز می‌گوید: امکان افزایش واردات ذغال‌سنگ از خاور دور روسیه وجود دارد؛ چراکه این محصول از نظر قیمت جذابیت بیشتری برای طرف‌های هندی دارد. از سوی دیگر دسترسی ذغال‌سنگ روسیه به بنادر و ترمینال‌های دریایی نیز در شرایط قابل قبولی قرار دارد.

تاکنون چندین شرکت روس نمونه‌های ذغال‌سنگ استخراج‌شده خود را به طرف‌های هندی تحویل داده و این نمونه‌ها هم اکنون تحت آزمایش هستند و نمایندگان دو شرکت هندی نیز از معادن ذغال‌سنگ در خاور دور روسیه بازدید کرده‌اند

 
امتیاز دهی