جمعه 3 بهمن 1399  
 
Friday, January 22, 2021  
 
الجمعة, جمادى الثانية 09, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1399/5/11 شنبه
بی ‌اچ‌ پی به دنبال استفاده از اپلیکیشن ردیاب کووید 19 در معدنکاری شیلی
بی‌ اچ ‌پی در حال کار برای استفاده گسترده از اپلیکیشن ردیاب کووید 19 خود در سراسر صنعت معدنکاری شیلی است. در حال حاضر ، این اپلیکیشن در سایت‌های معدنی و دفاتر بی‌ اچ ‌پی در سراسر جهان مورد استفاده قرار دارد .

  به گزارش رسانه‌های محلی شیلی می‌گویند این بزرگ‌ترین شرکت معدنکاری جهان ایده اپلیکیشن ردیاب کووید 19 را به وزارت علوم و دیگر شرکت‌های معدنکاری فعال در این کشور واقع در امریکای جنوبی پیشنهاد داده است.

 ردیاب کووید 19 یک اپلیکیشن متحرک است که به ردیابی ویروس در افرادی که در تماس نزدیک با مبتلایان بوده‌اند ، می‌پردازد. بی‌اچ‌پی گفته است از زمان استفاده از این اپلیکیشن در ماه مه ، افرادی که در اسکوندیدا ، سررو کلرادو و اسپنس در شیلی کار می‌کنند 6000 بار آن را دانلود کرده‌اند.

استفاده از این اپلیکیشن مکمل اقدامات دیگری است که پیش‌تر در معادن این شرکت به اجرا درآمده است مانند فاصله‌گذاری اجتماعی ، بررسی درجه تب کارکنان و ضدعفونی کردن مکرر تجهیزات ، فضاهای کاری و نواحی پررفت‌وآمد. اگر یک کارگر بی‌اچ‌پی آزمایش کووید 19 مثبت در محلی خاص داشته باشد ، این اپلیکیشن به دیگرانی که وارد این محل می‌شوند ، هشدار می‌دهد.

کمیته ایمنی نیز از نواحی که ممکن است نیاز به ضدعفونی کردن فوری داشته باشند ازطریق این اپلیکیشن مطلع می‌شوند. خدمات محلی تلفن‌های همراه و بلوتوث ابزارهایی هستند که برای دریافت اطلاعات مرتبط با نزدیکی و محل فرد مبتلا در این اپلیکیشن به کار می‌روند. برای حفظ اطلاعات شخصی کاربران ، این اطلاعات از طریق کدواژه عبور محافظت و سپس کدگذاری می‌شوند و در صورتی که قانون الزام خاصی ایجاد نکرده باشد پس از 21 روز حذف می‌شوند.

وبسایت این شرکت معدنکاری می‌گوید : «در هیچ شرایطی از این اطلاعات برای هدفی جز ردیابی تماس‌ها با مبتلایان با کووید 19 و کاربرد روش‌های پاکسازی علیه این ویروس در سایت‌های بی‌اچ‌پی استفاده نمی‌شود


 
امتیاز دهی