جمعه 3 بهمن 1399  
 
Friday, January 22, 2021  
 
الجمعة, جمادى الثانية 09, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1399/6/12 چهارشنبهچین ، مامنی موقت برای مازاد تولید جهانی فولاد
چین مازاد عرضه فولاد را به واسطه تقاضای بالا می بلعد
در ماه جولای سال جاری میلادی چین برای دومین ماه متوالی واردات کننده خالص فولاد شد. این در حالی بود که تولید فولاد خام آن ۹ درصد رشد سالانه داشته و تقاضای فولاد ساختمانی و پروژه های زیرساختی مطلوب بود.

  عوامل زیادی تقاضا را بهبود دادند. از یک طرف تقاضای جهانی فولاد در بهار راکد بود که تحت تاثیر تعطیلی ها و قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا رخ داد. تولید کننده های فولاد نیز مجبور به انبار نمودن مازاد تولید شدند. از این رو چین توانست به فولاد ارزان قیمت تر در سراسر دنیا دسترسی داشته باشد کشورهایی بودند که می خواستند از دست مازاد تولید ناخواسته خود خلاص شوند. ازاین رو موقتا چین تبدیل به پناهگاهی برای مازاد تولید ناخواسته جهانی شد.

از طرف دیگر تقاضای محصولات فولادی به ویژه ورق گرم در رونق بود. تجار موقتا به محموله های وراداتی ارزان قیمت روی آوردند و خود چین هم از ماه می به تدریج از قرنطینه خارج شد.

بخش اعظم افزایش واردات فولاد در بخش محصولات نیمه تمام از جمله بیلت و اسلب و سنگ آهن بود. بزرگترین بازار عرضه محصولات نیمه تمام هند بود که در جولای 660851 تن به چین فروخت که معادل 27 درصد کل خرید چین بود و روسیه با 479044 تن 20 درصد این بازار را در دست داشت. سنگ آهن هم به سطح قیمت های سال 2014 رسیده است.

بنا بر گزارش موسه پلاتس با اضافه شدن واردات بیلت و اسلب به کل واردات محصولات فولادی به چین در ماه جولای 5.06 میلیون تن فولاد خریداری شد که این مجموع از میزان صادرات جولای که 4.18 میلیون تن بود فراتر رفت و چین را تبدیل به وارد کننده خالص فولاد نمود. اگرچه این تغییر احتمالا موقتی است. از ماه جولای سفارشات واردات فولاد کمتر شده و صادرات بهبود یافته است.

بارش شدید باران ساخت و ساز را دچار اختلال کرده و در برخی نقاط این کشور طوفان و سیل نیز مشاهده شده است.

موجودی فولاد بازار چین در سطح باثباتی باقی مانده است. قیمت ها نشانگر وجود تقاضا در بخش های وابسته اند و قیمت میلگرد ساختمانی در دو ماه گذشته تا 9 دلار رشد داشته و ورق گرم رشد بالای 45 دلاری را ثبت نموده است.

بازار های داخلی فولاد منطقه به تغییر الگوی عرضه و تقاضای چین واکنش نشان داده اند و عرضه محصولات فولادی را کمی بالا برده اند ولی با این حال باید آگاهانه تر عمل کنند چرا که می دانند این افزایش تمایل به واردات فولاد در چین می تواند موقتی و کوتاه مدت باشد.


 
امتیاز دهی