دوشنبه 15 آذر 1400  
 
Monday, December 06, 2021  
 
الإثنين, جمادى الأولى 02, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1400/7/28 چهارشنبه
قطع برق مکرر فولاد سازهای چین، قیمت سنگ آهن را کاهش داد
معاملات آتی سنگ آهن ریزش شدیدی را به دنبال داده های اقتصادی ضعیف از سوی چین به ثبت رساند که نشان دهنده کندی فعالیت های صنعتی به دلیل قطعی برق است.

به گزارش دنیای معدن، معاملات آتی بورس کالای دالیان DCE برای تحویل در ماه ژانویه در جلسه معاملاتی صبح امروز دوشنبه 18 اکتبر با 1.24 درصد یا 9 یوان (1.40 دلار) افت روزانه به 718.5 یوان در هر تن (111.75 دلار) رسید.

با این حال معاملات آتی میلگرد با رشد 0.04 درصدی یا 2 یوانی (0.3 دلار)  روزانه در طول جلسه معاملاتی صبح امروز به 5490 یوان در هر تن (853.70 دلار) رسید.

رشد تولید ناخالص داخلی چین (GDP) در سه ماهه سوم سال به 4.9 درصد رسید که کمتر از برآوردهای بازار یعنی 5.2 درصد می باشد، درحالی که تولید صنعتی در ماه سپتامبر 3.1 درصد رشد کرده ولی همچنان کمتر از انتظار رویترز یعنی 4.5 درصد می باشد.

رشد کم نشان دهنده کند شدن فعالیت اقتصادی در چین است، در شرایطی که کمبود برق ادامه دارد و فعالیت های صنعتی را محدود کرده و ممکن است تا پایان سال ادامه یابد.

بخش املاک و مستغلات ورشکسته چین نیز سرعت بهبود رشد این کشور را کند کرده است و فعالیت های ساختمانی را در سه ماهه چهارم محدود می کند.

به گزارش رویترز متوسط تولید روزانه فولاد خام چین در سپتامبر به کمترین میزان در سه سال گذشته رسید و 2.46 میلیون تن شد که 8.6 درصد از متوسط تولید در ماه آگوست کمتر است.

برخی کاهش ها در فعالیت های ذخیره سازی مجدد سنگ آهن در میان کارخانه های چینی وجود دارد و بیشتر کارخانه ها با توجه به عدم قطعیت بازار درمورد محدودیت های تولید فولاد و وضعیت قطعی برق، در خرید ریسک نمی کنند.

بنابراین بسیاری از کارخانه ها ترجیح می دهند محموله های فاین عیار متوسط تخفیف دار را با هدف صرفه جویی در هزینه ها خریداری کنند درحالی که محموله های فاین عیار بالا برایشان گران می باشد.

بر همین اساس برخی فعالان تجاری بازار انتظار دارند قیمت محموله های فاین عیار بالا بیشتر کاهش یابد زیرا محموله های بیشتری در سه ماهه چهارم وارد بنادر چین می شود.

همچنین تقاضا برای محموله های لامپ FMG  به دلیل تخفیفات و مقرون به صرفه بودن آن افزایش یافته اگرچه برخی فعالان تجاری با توجه به محدودیت های برق که بر استفاده از سنگ آهن لامپ تاثیر می گذارد، در خرید محتاط عمل می کنند.//


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر